Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë të ditur korrespodenti i MIA-së nga Brukseli, transmeton SHENJA.

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq, ka pohuar se Hahn ka pranuar ftesa edhe për takime tjera, por se ai dhe tre eurodeputetët do të takohen vetëm për përfaqësues të partive politike.