Hamilton i jashtëzakonshëm në Meksikë, tre pikë larg titullit

Hamilton i jashtëzakonshëm në Meksikë, tre pikë larg titullit
Tash esht Koha
23:00 | 27 Tetor 2019

Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Meksikës me një makinë të kontrolluar në mënyrë të shkëlqyer në një luftë taktike me Ferrari për të kaluar në prag të titullit botëror.

Hamilton do ta sigurojë kampionatin e tij të gjashtë në Çmimin e Madhe të SHBA të dielën e ardhshme për aq kohë sa ai nuk humbet më shumë se 22 pikë ndaj shokut të skuadrës së Mercedesit Valtteri Bottas.

Hamilton triumfoi në një garë të tensionuar, për shkak të strategjive divergjente midis katër shoferëve të Mercedes dhe Ferrari, përcjell lajmi.net.

Sebastian Vettel i Ferrari ishte i dyti, përpara Bottas dhe Charles Leclerc.

Katër pilotët mbyllën xhiron e fundit kur taktikat e tyre të ndryshme u bashkuan. /Lajmi.net/ 

Tash esht Koha
TAGS