Hazard shkëlqen në fitoren e Belgjikës

Belgjika ka marrë pikët e plota kundër Qipros, duke triumfuar 2-0.

Belgjika ka marrë edhe fitoren e dytë në kualifikimet për Euro 2020, pasi e ka mposhtur 2-0 Qipron, raporton Gazeta Express.

Belgjika ka marrë edhe fitoren e dytë në kualifikimet për “Euro 2020”, pasi e ka mposhtur 2-0 Qipron, raporton Gazeta Express.

Në këtë ndeshje shkëlqeu ylli i Chelsea, Eden Hazard. Ai realizoi një gol të bukur në minutën e 10’ për 1-0, kurse golin e dytë dhe përfundimtar të takimit e shënoi Michy Batshuayi në minutën e 18’.

Pas kësaj fitore, Belgjika ka shkuar në kuotën e gjashtë pikëve në Grupin I, kurse Russia. Kazakisttani, Qipro dhe Skocia kanë nga tri pikë. /Gazeta Express/

TAGS