Higuain pas zëvendësimit bën një gjest të turpshëm që mund t’i kushtojë me dënim (Video)

Higuain pas zëvendësimit bën një gjest të turpshëm që mund t’i kushtojë me dënim (Video)

Një ndeshje shumë e keqe e Juventusit u përcjell edhe një gjest të shëmtuar të Gonzalo Higuain.

Ai është zëvendësuar në minutën e 87-të nga i riu Cagliara, ndërsa ‘El Pipita’ i është përgjigjur lumit të vërshëllimave të tifozëve të Barcelonës duke i treguar atyre gishtin e mesit.

Një veprim i papranueshëm për një lojtar të nivelit të tij, që për herën e 12 në karrierën e tij nuk ka arritur të shënojë në fushën e katalanasve.

Higuain ka realizuar 5 gola në 12 ndeshje të luajtura vitin e kaluar në Ligën e Kampionëve, një kundër Lyon, dy ndaj Dinamos së Zagrebit dhe dy ndaj Monaco, ndërsa në finalen e Cardiffit kishte paraqitje të dobët.

Të mos mungonin shifrat e ulëta, ai tani rrezikon skualifikimin nga UEFA.

Në të kaluarën shumë nga këto raste janë dënuar, por ka pasur rast edhe kur është falur si ai i Carlo Ancelotti kundër Hertha Berlin. /Telegrafi/