Higuain te Chelsea, të premten testet mjekësore

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain të premten do tu nënshtrohet testeve mjekësore te Chelsea.

Sipas Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me Chelsean dhe vetëm formalitetet mjekësore e ndajnë nga nënshkrimi i një kontrate.

Lexo po ashtu:

Ai të premten do të fluturojë për në Londër.

Gonzalo Higuain . (Photo by Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A)

Për më tepër, Milan janë në ‘kontakte të vazhdueshme’ me Genoa për sulmuesin Krzysztof Piatek.

Lexo po ashtu:

Edhe kjo marrëveshje do të mbyllet në momentin kur sulmuesi në pronësi të Juventusit do të niset dhe ta mbyll marrëveshjen në Londër.

Gonzalo Higuain . (Photo by Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A)

Gazeta nuk zbulon kushtet e lëvizjes së 31-vjeçarit në Stamford Bridge.

Ai pritet të bashkohet me Blues si huazim deri në fund të sezonit me opsionin për të vazhduar. /Telegrafi/

TAGS