“Ibrahimovic, djalë i shkëlqyeshëm, ai është një UFO”

“Ibrahimovic, djalë i shkëlqyeshëm, ai është një UFO”

Mathieu Bodmer e ka përshkruar Zlatan Ibrahimovic si një “UFO” dhe “lojtar të shkëlqyeshëm”, ndërsa e vlerësoi atë për ndikimin që pati në Paris Saint-Germain midis viteve 2012 dhe 2016.

Ibrahimovic përfundoi një transferim prej 21 milionë eurosh në PSG nga Milano tetë vjet më parë, dhe shijoi karrierë të mirë në kryeqytetin francez.

Suedezi shënoi 156 gola në 180 paraqitje në të gjitha garat për klubin, ndërsa gjithashtu kontribuoi me 60 asistime, duke u bërë sulmuesi më i frytshëm në Ligue 1 në këtë proces.

Ish-mesfushori i PSG i tha Goal: “Ibrahimovic? Ai është një UFO. Unë e kam dashur karakterin e tij, e kam dashur lojtarin”.

”Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, një djalë i shkëlqyeshëm, i cili ka sjellë shumë për PSG. Mund të thuash që ai është arrogant, por ai ka bërë që shumë gjëra të lëvizin në drejtimin e duhur”.