Ibrahimovic me deklaratë epike pas fitores ndaj Juventus

Ibrahimovic me deklaratë epike pas fitores ndaj Juventus

Zlatan Ibrahimovic në mënyrë të guximshme pretendoi se Milani do ta fitonte Serinë A nëse ai do të nënshkruante në fillim të sezonit pasi forma e tyre e mirë vazhdoi me një fitore të mrekullueshme 4-2 ndaj Juventus.

Ibrahimovic u kthye në Milano – ku më parë fitoi Scudetto në 2011 – si një agjent i lirë në janar pasi la MLS dhe LA Galaxy.

Sulmuesi 38-vjeçar është ende duke pasur ndikim në ligën më të mirë të Italisë dhe e shënoi golin e tij nga pika e penalltisë kundër Juve të martën.

”Unë jam presidenti, trajneri dhe lojtari i Milanit”, filloi Ibra për DAZN.

“Nëse unë do të isha këtu nga fillimi i sezonit, ne do të kishim fituar Scudetto!”.