Ilda Bejleri e përlotur tregon si po e përjeton situatën nga koronavirusi: Nga stresi duket sikur tavani po të bie mbi kokë

Ilda Bejleri e përlotur tregon si po e përjeton situatën nga koronavirusi: Nga stresi duket sikur tavani po të bie mbi kokë

Moderatorja e njohur, Ilda Bejleri së fundmi përmes një video të publikuar në rrjetin social “Instagram” u ka bërë thurrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi.

Teksa duket e përlotur, Ilda shprehet se stresi që po kalon dhe fakti se duket sikur tavani pot ë bie mbi kokë është diçka që duket sikur pot ë merr frymën, teksa shton se ka gjetur qetësinë duke besuar në Zot.

“Prej 15 ditësh po qëndroj në shtëpi. Njerëzit e kanë kaluar kohën në shtëpi duke bërë në palestër, duke gatuar, por për mua këto ditë kanë qënë të vështira. Ankthi është armiku kryesor I njeriut, sidomos në këto moment. Mbi të gjitha stresi që po kalojmë dhe fakti sikur tavani pot ë bie mbi kokë është diçka që duket sikur po të merr frymën. Kam filluar ta gjej qetësinë duke filluar të besoj tek Zoti. Është moment që të reflektojmë dhe t’I lutemi Zotit që kjo të kalojë. Duhet të bëjmë kujdes sepse kjo mund të kthehet në një dramë të vërtetë nëse nuk qëndrojmë në shtëpi.”-është shprehur moderatorja.

TAGS