Inter 2-0 Cagliari, notat  e lojtarëve

Interi ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Serie A.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti tani po hynë në formë të mirë pasi ka arritur të marr edhe fitoren e tretë radhazi në kampionat.

Golat në këtë fitore të Nerazzurrëve u shënuan nga Lautaro Martinez (12′) dhe Matteo Politano (89′).

Lexo po ashtu:

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht italiani, Politano, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë ndeshje shkoi për mesfushorin e Cagliarit, Artur Ionita që u notua me 6.1. /Telegrafi/

Inter:

Cagliari:

TAGS