Inter 2:0 Chievo, notat e lojtarëve

Inter 2:0 Chievo, notat e lojtarëve
23:02 | 13 Maj 2019

Interi ka fituar në shtëpi ndaj Chievos me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Serie A.

Skuadra e Luciano Spallettit i është kthyer fitores pas tri barazimeve radhazi dhe me këto tri pikë është afër të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Matteo Politano dhe Ivan Perisic, shënuan në këtë fitore të rëndësishme të Inter

Me këtë fitore, Inter renditet në vendin e tretë në tabelë me 66 pikë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje, i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS