Inter arrin marrëveshje me Man Utd, transferon falas Alexis Sanchez

Inter arrin marrëveshje me Man Utd, transferon falas Alexis Sanchez

Inter dhe Man Utd kanë arritur marrëveshje për Alexis Sanchez.

Eksperti italian i merkatos, Fabrizio Romano ka lëshuar një lajm ‘bombë’.

Sipas Fabrizio Romano, Inter dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për transferimin permanent të Alexis Sanchez.

Bëhet e ditur se Inter nuk do të paguajnë asnjë cent për kartonin e tij, por vetëm do të marrin përsipër shpenzimet e pagës.

Alexis këtë edicion luajti si i huazuar tek Inter, ku në shumë raste kur nuk ishte i lënduar ishte zgjedhja e Conte për formacionin startues.

Mbetet të shihet nëse këto raportime do të zyrtarizohen më vonë nga njëra skuadër.