Interi ka gati ofertën për Andersenin

Interi besohet të jetë gati të bëjë një ofertë mbrojtësin e Sampdorias, Joachim Andersen, por së pari duhet të shesin Joao Miranda.

Veterani brazilian ka humbur vendin e tij në ekip pas arritjes së Stefan de Vrij, dhe ka pranuar se dëshiron të luajë më shumë.

Tani mediumi Corriere dello Sport raporton se Miranda po shtyn të largohet në janar, dhe Nerazzurët kanë identifikuar Andersen si zëvendëses të tij.

Lexo po ashtu:

Interi është i gatshëm të ofrojë një huazim prej 5-6 milionë euro, plus një i ri – ndoshta Zinho Vanheusden – me një detyrim për të blerë në verë.

Duke pasur parasysh kufizimet e tyre Financiare të Fair Play, Interi nuk mund ta blejë Andersenin në mënyrë të plotë në janar, por ata do të financonin huazimin me paratë e bëra duke shitur Mirandan.

Miranda pritet të largohet nga Interi (Foto: Getty Images)

Megjithatë, ka disa çështje që mund ta ndalojnë këtë transferim, ku e para është mosgatishmëria e Sampdoria për të shitur ndonjë prej titullarëve të tyre në janar.

Andersen po llogaritet si njëri nga talentet më të mëdhenj në Serie A (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

E dyta është se detyrimi për të blerë do të jetë rreth 30 milionë euro, duke marrë koston totale të marrëveshjes mbi 40 milionë kur merren parasysh huazimi dhe vlera e Vanheusdenit.

Lexo po ashtu:

Së fundi, nuk është e qartë nëse dikush do të jetë gati të paguajë çmimin prej 10 milionë eurosh për Mirandan, edhe pse Roma dhe Flamengo janë të interesuara.

Nerazzurrët kanë nevojë të paktën për 5-6 milionë euro për të mbuluar huazimin, por paga dhe mosha e Mirandas ndoshta do të shtynin ndonjë çmim më të ulët. /Telegrafi/

TAGS