IPKO ua sjell derbit më të mëdhenj të fundjavës

IPKO ua sjell derbit më të mëdhenj të fundjavës
Tash esht Koha

Ndeshjet e ligave më të forta evropiane, por edhe ato të kampionatit të Kosovës këtë fundjavë i sjell IPKO përmes Super Sportit

Pas ndeshjeve të Kombëtareve, këtë fundjavë rikthehen ligat më të forta evropiane, të cilat i sjell në Kosovës ekskluzivisht platforma televizive – IPKO.

Në kampionatin anglez dueli kryesor do të luhet të dielën në mes të Liverpoolit e Tottenhamit, të cilin e transmeton Super Sport Kosova 1.

Në të njëjtin kanal të hënën mbrëma mund ta shihni edhe ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Newcastlet.

Manchester City të shtunën kërkon fitore ndaj Fulhamit, në ndeshjen që mund ta ndiqni në Super Sport Kosova 1.

Në këtë kanal mund t’i shihni edhe ndeshjet Manchester United – Watford e West Ham – Everton, që luhen po ashtu të shtunën.

Në Spanjë, Barcelona e zhvillon derbin lokal me Espanyolin të shtunën.

Këtë ndeshje mund ta shihni në Super Sport Kosova 2.

Kurse, Real Madridi do të ketë punë me Huescan të dielën.

Në Serie A, vëmendja e të gjithëve do të jetë e fokusuar tek ballafaqimi i së dielës mbrëma në mes të Interit dhe Lazios dhe lufta për Top 4.

Këtë ndeshje e transmeton Super Sport Kosova 1.

Por, ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes të Romës e Napolit, që luhet të dielën dhe atë e transmeton Super Sport Kosova 3.

Kurse, sfidën tjetër interesante të së shtunës, Sampdoria – Milan e transmeton Super Sport Kosova 1.

IPKO Superliga – Java e 24-t

E premte

Ferizaj – Drita (14:00 – SSK1)

Liria – Llapi (14:00 – SSK2)

E shtunë

Gjilani – Trepça ’89 (14:00 – SSK2)

KEK-u – Drenica (14:00)

E diel

Ballkani – Prishtina (14:00 – SSK2)

Flamurtari – Feronikeli (17:00 – SSK2)

Premierliga – Java e 32-të

E shtunë

Fulham – Manchester City (13:30 – SSK1)

Brighton – Southampton (16:00)

Burnley – Wolverhampton (16:00)

Crystal Palace – Huddersfield (16:00)

Leicester City – Bournemouth (16:00)

Manchester United – Watford (16:00 – SSK1)

West Ham United – Everton (18:30 – SSK1)

E diel

Cardiff City – Chelsea (15:05 – SSK1)

Liverpool – Tottenham (17:30 – SSK1)

E hënë

Arsenal – Newcastle United (21:00 – SSK1)

La Liga – Java e 29-të

E premte

Girona – Athletic Bilbao (21:00)

E shtunë

Getafe – Leganes (13:00)

Barcelona – Espanyol (16:15 – SSK2)

Celta Vigo – Villarreal (18:30)

Deportivo Alaves – Atletico Madrid (20:45)

E diel

Levante – Eibar (12:00)

Rayo Vallecano – Betis (14:00)

Sevilla – Valencia (16:15)

Real Valladolid – Real Sociedad (18:30)

Real Madrid – Huesca (20:45)

Serie A – Java e 29-të

E premte

Chievo – Cagliari (20:30)

E shtunë

Udinese – Genoa (15:00)

Juventus – Empoli (18:00)

Sampdoria – Milan (20:30 – SSK1)

E diel

Parma – Atalanta (12:30)

Roma – Napoli (15:00 – SSK3)

Fiorentina – Torino (15:00)

Frosinone – Spal (15:00)

Bologna – Sassuolo (18:00)

Inter – Lazio (20:30 – SSK1).

Tash esht Koha
TAGS