Ja deklarata e Emery për Ozil

Ja deklarata e Emery për Ozil
12:44 | 31 Tetor 2019

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka thënë se mesfushori Mesut Ozil ka treguar kualitetin e tij.

“Topçinjtë” dje u mposhtë nga Liverpool në Carabao Cup përmes penalltive.

Tekniku spanjoll ka thënë se gjermani ka ndihmuar skuadrën dhe ia ka dal shumë mirë.

“Është duke na ndihmuar me kualitet e tij. Ishte plan për ta zëvendësuar kemi biseduar më herët për këtë gjë”, deklaroi ai.

Ozil gjatë afatit kalimtar ishte i lidhur me një kalim te Galatasaray, klub me të cilin ka vazhdojnë bisedimet. /Lajmi.net/ 

TAGS