Ja si pritet të jetë moti në RMV ditëve në vijim

Ja si pritet të jetë moti në RMV ditëve në vijim

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike paralajmëroi se pasdite, si dhe në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës, moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje shiu, bubullima dhe erë të fortë, lokalisht në formën e stuhive me shi të rrëmbyeshëm intensiv dhe me breshër. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin 23-29 gradë.

Sipas DPHM, edhe nesër do të kemi mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe jostabil, me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura e mëngjesit do të sillet nga 13 në 21, ndërsa e ditës nga 22 deri në 32 gradë. Indeksi UV do të jetë 7, transmeton Mia.

Në Shkup, me vranësira të ndryshueshme dhe i paqëndrueshëm me shi, bubullima dhe erë të fuqishme. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 29 gradë.

Nga e hëna, do të mbajë mot me diell dhe më i ngrohtë, ndërsa pasdite do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut dhe rrufeve.