Jay Z bëhet reperi i parë miliarder

Jay Z bëhet reperi i parë miliarder
23:31 | 3 Qershor 2019

Pasuria e reperit Jay Z ka prekur shifrën e miliardit.

Sipas revistës ‘Forbes’ e gjithë pasuria e tij e jashtëzakonshme arrin vlerën e 1 miliardë dollarëve, transmeton lajmi.net.

Kjo e bën Jay-Z, të parin reper në botë që ka arritur ta bëj një pasuri të tillë.

Në pasurinë e tij përfshihen kompanitë që posedon, patundshmëritë, reklamat, investimet, veprat e artit, katalogët muzikore dhe paratë kesh. /Lajmi.net/

TAGS