Joao Mario nuk qëndron te Interi, e ardhmja e tij mes futbollit spanjoll dhe anglez

Joao Mario do të kthehet te Interi pas huazimit gjashtë mujor në Angli.

Mesfushori portugez iu bashkua West Ham Unitedit ku pati paraqitje mjaftë të mira.

Në 13 ndeshje me fanellën West Hamit, Mario ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar një asistim.

Por portugezi nuk e ka ndërmend të luaj me Interin edicionin e ardhshëm.

Joao Mario duke festuar një gol të shënuar në Ligën Premier. (Getty Images)

West Ham mbetet skuadra favorite për ta teansferuar lojtarin gjatë verës por atë në Angli po e kërkon edhe Newcastle United.

Për lojtarin interesim ka edhe nga skuadrat e njohura spanjolle.

Sevilla, Villareal dhe Valenica janë tri ekipet spanjolle që po e duan lojtarin.

Interi është pajtuar ta lë të lirë largimin e portugezit por po kërkon të fitojë sa më shumë nga shitja e tij.

Neroazzurrët duan së paku 30 milionë euro për reprezentuesin e Portugalisë. /Telegrafi/

TAGS