Kandidatët për kryetar të Shtimes ballafaqohen me njëri – tjetrin (Sondazhi)

Kandidatët për kryetar të Shtimes ballafaqohen me njëri – tjetrin (Sondazhi)

Sonte në ciklin e emisioneve “Debat D”, të RTV Dukagjini, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, ballafaqohen kandidatët për të parin e Shtimes.

Përballë gazetarit Fidan Rama, do të jenë Mehdi Sali, kandidat i pavarur,  Fatmir Rashiti, kandidat i pavarur, Ruzhdi Jashari, nga Lëvizja Vetëvendosje (VV), Selim Shabani, nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Naim Ismajli nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK).

Më poshtë lexuesit mund të votojnë për kandidatin që mendojnë se e ka fituar debatin e sontëm./Telegrafi/