Kastrati: Nuk ka ndjenjë më të mirë se sa të përfaqësosh vendin tënd

Kastrati: Nuk ka ndjenjë më të mirë se sa të përfaqësosh vendin tënd
Tash esht Koha

11:57 |

Lirim Kastrati nuk ka mundur të përshkruajë ndjenjën që ia dhuron fanella e Kosovës.

Sulmuesi i talentuar që paraqitet në radhët e Lokomotivës së Zagrebit, është në mesin e lojtarëve të fundit që ka zgjedhur të veshë fanellën e Kosovës.

20 vjeçari që këtë sezon në futbollin kroat ka shënuar shtatë gola, ka thënë se të luajturit për vendin tënd të jep një ndeshje të veçantë.

I ngjajshëm

“Duke luajtur për vendin tuaj është diçka e veçantë”, ka deklaruar Kastrati për ‘100posto’, përcjell ‘lajmi.net’.

“Unë nuk mund ta përshkruaj atë ndjenjë, dhe unë jam veçanërisht krenar për faktin që kam qenë lojtari më i ri në skuadër”.

“Ne kemi një ekip shumë të ri e me plot lojtarë të mirë dhe unë mendoj se ne mund të shkojmë vërtetë larg”.

“Me kalimin e kohës, ne do të jemi gjithnjë e më të fortë”./Lajmi.net/

[embedded content]

autor: Lajmi.net

11:59 |

Tash esht Koha
TAGS