Category: Auto & Tech

Honda Civic Type R pëson ndryshime të lehta, vetëm pak kohë pas lansimit në treg (Foto)

18/07/2018

Nuk përjashtohet mundësia, që mund të ketë përforcime edhe nën kapak Për herë të parë, Honda Civic Type R është lansuar si model i vitit ... Read More

Range Rover Sport shënon rekordin e ri të lëvizjes në dy rrotë (Video)

18/07/2018

Shoferi theu rekordin e vet të shënuar më 2011, duke lëvizur për 30 sekonda më shpejtë Tashmë e dimë se Volkswagen I.D. R e ka ... Read More

Lamborghini ka shitur më shumë vetura në gjysmën e parë të 2018-ës, se sa në pesë vitet e fundit (Foto)

18/07/2018

Pa përfshirë këtu, shitjet e Urus për të cilin ka kërkesa shumë të mëdha Të thuhet se gjërat po shkojnë mirë te Lamborghini, do ishte ... Read More

BMW e ka gati për prodhim SUV-in më të madh ndonjëherë, që do të rivalizojë me Range Rover (Foto)

18/07/2018

Janë kryer edhe përgatitjet e fundit nga BMW, për makinën SUV më të madhe ndonjëherë Prej se është prezantuar koncepti i X7 iPerformance, kemi parë ... Read More

Nissan ka nxjerrë nga prodhimi një milion njësi nga modeli Juke (Foto)

18/07/2018

Kërkesa e madhe në treg, ka bërë që të prodhohen një milion njësi nga modeli Juke Gjiganti japonez Nissan, ka bërë të ditur se e ... Read More

Bashkimi Evropian gjobit ‘Google’ me 4.3 miliardë euro

18/07/2018

Bashkimi Evropian gjobit gjigantin e teknologjisë “Google” me 4.3 miliardë euro për shkelje të normave të tregut me sistemin operativ Android. Komisioni Evropian thotë se ... Read More

PSD, së shpejti me degë të reja nëpër komunat e Kosovës (Video)

17/07/2018

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh deputetja e Partisë Socialdemokrate (PSD), Aida Dërguti, në intervistën për Telegrafin tha se shumë shpejt PSD do të hap ... Read More

Galaxy S10 pritet të vijë me tri modele

17/07/2018

Samsung thuhet se po përgatitet për të nisur telefonin e tyre të ardhshëm, Galaxy S10, në tre madhësi të ndryshme në 2019. Ka ofruar dy ... Read More

Samsung ka ndërtuar procesorin 8GB RAM dhe S10 mund të ketë atë

17/07/2018

Ndërsa disa telefona të tillë si OnePlus 6 dhe Razer Phone tani kanë 8GB RAM, prodhuesit më të mëdhenj kanë ngelur deri tani me 4GB ... Read More

Pasardhësi i Aventador do të jetë hibrid (Foto)

16/07/2018

Zëvendësi i Aventadorit, do të rrisë numrin e Lamborghinive të elektrifikuar Zyrtarë nga Lamborghini, konfirmuan se Aventador i ri, do të jetë pjesërisht elektrik, transmeton ... Read More

Robocar përfundon xhiron autonome në shtegun malor (Video)

16/07/2018

Të shikuarit e kësaj makine vetëvozitëse nga Roborace, që përfundon xhiron nëpër Goodwood Hillclimb, mund të thuhet se është pak e parehatshme Pasi u bë ... Read More

Google Phone tash mund të bllokojë paraprakisht thirrjet e padëshiruara

16/07/2018

Google po merr më shumë hapa për të mbrojtur përdoruesit e Android nga shqetësimi i tyre prej thirrjeve të padëshiruara dhe potencialisht të dëmshme. Disa ... Read More