Category: Kryesore

Padi penale kundër Pavlevskit dhe tre personave të tjerë, kanë përdorur “bomba” në publik

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T13:23:48+02:00 Policia e Prilepit ka ngritur padi penale për veprën e kryer “përgjime i paligjshëm dhe incizim i zërit”, kundër Lubço Pavlevskit dhe tre ... Read More

Ahmeti takon Drejtorin e IRI-t, flasin për vetingun

21/05/2019

Alsat 2019-05-21T13:19:32+02:00 Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u takua me drejtorin e Institutit Republikan ... Read More

Padi penale për Ljupço Palevskin, për përgjim të paligjshëm

21/05/2019

Alsat 2019-05-21T13:04:00+02:00 Ministria për Punë të Brendshme ka ngritur padi penale kundër katër personave: L.P. (55) nga Tetova, G.N. (49) nga Prilepi, T.M. (44) nga ... Read More

Filipçe mohon se do të ketë shkarkime të udhëheqësve në spitale

21/05/2019

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot mohon se pasojnë shkarkime të personave udhëheqës në spitale pas dorëheqjes së drejtoreshës së Klinikës së fëmijëve, Katerina Stavriq. ... Read More

Ligjet sociale zbusin varfërinë, nuk zhvillojnë ekonominë

21/05/2019

Qeveria e Maqedonisë së Veriut beson në miratimin këtë muaj të ligjeve në sferën sociale, me të cilat sipas saj, do të përmirësohet gjendja ekonomike ... Read More

Takimi Zaev – Ahmeti, sot në Qeveri

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T11:57:43+02:00 Është paralajmëruar takimi midis Kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të BDI-së, ora 16.00 sot në Qeveri. Shkak për takimin e sotëm është rekonstruktimin ... Read More

Bashkëpunimi për eurointegrimet të MPB-së së Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi në seancën qeveritare

21/05/2019

Në mbledhjen e 136-të të rregullt, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të shqyrtojë Propozim-ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së RMV-së ... Read More

Rrokullisen me traktor, përfundojë rëndë të lënduar dy persona nga Saraji

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T11:44:40+02:00 Dy djem, nga ku njëri I mitur janë lënduar rëndë pasi që është rrokullisur traktori, mbrëmë në Saraj të Shkupit. Sipas policies, fatkeqësia ... Read More

Ivanovska: Të mos dorëzohen ankesa të rrejshme në Komisionin për Antikorrupsion

21/05/2019

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit Biljana Ivanovska, bën thirrje që të mos dorëzohen raporte të rrejshme me qëllim që siç thotë, të ... Read More

Ruskoska: Dokumenti të cilin kemi marrë nga Shqipëria nuk zbulon asgjë të re për arratisjen e Gruevskit

21/05/2019

Dokumenti nga Shqipëria të cilën e ka marrë prokurorja Vilma Ruskoska, në lidhje me arratisjen e ish- kryeministrit Nikolla Gruevski, nuk zbulon asgjë të re. ... Read More

“Higjiena Komunale”, EKO-ligjëratë për nxënësit e shkollave të mesme të Shkupit

21/05/2019

Alsat 2019-05-21T11:33:50+02:00 Eko-patrulla dhe Departamenti për edukim i NP ,,Higjiena Komunale” – Shkup sot mbajtën eko-ligjëratë të përbashkët para nxënësve të shkollës së mesme ,,Koço ... Read More

VMRO-DPMNE: LSDM në vazhdim godet në xhepat e qytetarëve

21/05/2019

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë partinë në pushtet se me rritjen e çmimeve të derivateve të naftës vazhdimisht po godet xhepat e qytetarëve. “Qytetarët më ... Read More