Category: Kuriozitete

Drita që binte në shkallët lëvizëse, shkaktonte iluzionin optik sikur të jetë duke rrëshqitur (Video)

22/03/2019

Vizitori i një qendre tregtare në Toronto të Kanadasë, ka mbetur i habitur me një aktivitet të pazakontë që zhvillohej në shkallët lëvizëse. Në fakt, ... Read More

Pronari i një shtëpie duhet të paguajë 40 mijë funte gjobë, vetëm se preu pemën që i bllokonte dritën e diellit! (Foto)

22/03/2019

Një pronar i pasur i një shtëpie i cili kishte prerë një “pemë të mbrojtur” për shkak se i bllokoi dritën e diellit nga ballkoni ... Read More

Krokodili hëngri qenin që ndodhej në breg, në prani të një grupi nxënësish (Video)

21/03/2019

Nxënësit dhe mësimdhënësi tyre shikonin të tmerruar, kur një krokodil gjigant doli prej një lumi në Queensland të Australisë dhe e hëngri një qen. Derisa ... Read More

Pse Mbretëresha e Anglisë nuk ka pasaportë, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur

21/03/2019

Neil Armstrong, njeriu i parë që zbriti në Hënë, mbante me vete një copë druri nga avioni “Wright Flyer” që në vitin 1903, kreu fluturimin ... Read More

Restoranti i parë nënujor evropian, është hapur në një bregdet të Norvegjisë (Video)

20/03/2019

Mbi 7,000 mysafirë kanë bërë rezervimet, që të jenë ndër të parët që shërbehen në restorantin e parë nënujor evropian. I ndodhur në një bregdet ... Read More

Çiklisti me shoqëruesin u larguan me shpejtësi, kur një gjarpër iu ngatërrua në biçikletë (Video)

19/03/2019

Derisa po ngiste biçikletën nëpër një rrugë të qetë në Telangana të Indisë, një çiklist dhe shoqëruesi i tij u detyruan të largon me shpejtësi. ... Read More

Mikrobet e zakonshme që ndodhen në pothuajse çdo shtrat, sa do i pastër që të jetë (Video)

19/03/2019

Martin Kaae Kristiansen është studenti i biomedicinës, që ka marrë pamjet mikroskopike të mikrobeve të zakonshme, që jetojnë në brendi të shtretërve. Sipas tij, këto ... Read More

Kirurgu kinez kryen operacionin, edhe pse ishte rreth 3 mijë kilometra larg pacientit – duke përdorur internetin (Video)

19/03/2019

Një mjek ka kryer operacionin e parë ndonjëherë të trurit përmes rrjetit celular 5G. Kështu së paku pretendojnë mediat e huaja, sipas të cilave, një ... Read More

Nuk kishte para për t’ia dhënë një të pastrehu, i dha kartelën e bankës dhe kodin e fshehtë që ai t’i merrte vet (Video)

18/03/2019

Klienti që po hante në një lokal në Newcastle-upon-Tyne të Anglisë, nuk kishte aq para t’ia jepte një të pastrehu të cilit i kërkoi lëmoshë. ... Read More

Rrethi misterioz me përmasa gjigante, ngjante sikur një vorbull në qiell (Video)

18/03/2019

Banorët e Al Ain të Emirateve të Bashkuara, mbetën të hutuar nga rrethi misterioz me përmasa gjigante, që ngjante sikur ndonjë vorbull, u shfaq në ... Read More

Ata do të vendosen në aeroportet më të ngarkuara – këta janë qentë që do të ndihmojnë SHBA-të për të shpëtuar miliarda dollarë (Foto)

18/03/2019

Njihuni me oficerët më të rinj dhe më të shkurtë amerikanë: një bandë e qenve të policisë të njohur si Chipper, Marlee, Chaze dhe Cardie. ... Read More

Norvegjia planifikon ndërtimin e “tunelit lundrues” prej 56 miliardë dollarësh – detajet dhe si do të duket ai (Foto)

18/03/2019

Vështirësitë e jetesës në një vend me male të larta dhe të mbuluara me borë, fjordet dhe akullnajat janë shumë të vështira për tu përballuar. ... Read More