Category: Kuriozitete

Roja i pyllit gati u ngufat nga pitoni që e vuri rreth qafës që të pozojë për një fotografi (Video)

18/06/2018

Sanjoi Dutta mbeti për një moment pa frymë, kur pitoni të cilin e vuri në qafe, iu mbështoll fuqishëm dhe nisi ta ngufaste. Në prani ... Read More

VIDEO/ I shpëtoi jetën, pitoni e “përqafon” për vdekje

18/06/2018

Një roje pylli në Indi shpëtoi për mrekulli pasi një piton i madh u përpoq që ta mbyste pasi roja i kishte shpëtuar pak më ... Read More

Fëmijët u zgjuan nga gjumi dhe hynë në pishinë, njëri prej tyre mbeti pesë minuta nën ujë (Video)

18/06/2018

Tanah Zuniga nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, thotë se është mrekulli që i biri saj 17-muajsh është gjallë, pasi mbeti për pesë minuta pa ... Read More

Partnerët që ‘braktisën gjithçka’ për të shëtitur botën, tregojnë se imazhet e tyre mahnitëse e maskojnë punën e rëndë që bëhet për t’i realizuar (Foto)

18/06/2018

Kohëve të fundit, nuk kanë të ndalur ‘partnerët e Instagramit’, që ndajnë me ndjekësit e tyre fotografi të mahnitshme të realizuara në vende të ndryshme ... Read More

Banorët filmojnë sasinë e madhe të llavës së vullkanit në Havai duke u derdhur në oqean (Video)

18/06/2018

Shumë kalimtarë rasti dhe banorë kanë filmuar sasinë e madhe të llavës duke u derdhur nga vullkani Kileauea në Havai, që tash e disa javë ... Read More

Pamje të papara nga stuhia në Austri, “cunami nga qielli” (Video)

18/06/2018

Një moment i pazakontë të një stuhie është filmuar krejt rastësisht në alpet austriake pranë liqenit Milstatt. Autori i videos amatore Peter Maier, 27-vjeç, ka ... Read More

Pas vërshimeve, shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta, qyteti kinez mbushet me oktapodë e yje të detit (Video)

18/06/2018

Moti i ligë ka kapluar kinën e në veçanti qytetin Chingdao që është përcjellë me erëra të forta, vetëtima dhe shi të rrëmbyeshëm. Si pasojë ... Read More

Oxhakët gjigant u rrënuan brenda sekondave, demolimi i dytë më i madh ndonjëherë (Video)

18/06/2018

Me anë të eksplodimeve të kontrolluara, janë rrënuar oxhakët e një termocentrali në Floridë të Shteteve të Bashkuara. Objektet identike në gjatësi prej 140 metrash, ... Read More

Peshkaqenin gjigant, që e zuri me vështirësi, e lëshoi sërish të lirë në det (Video)

17/06/2018

Matthew Burrett e ka zënë në brigjet e Miltford Haven të Wales, një peshkaqen gjigant që peshonte mbi 150 kilogramë, për ta lëshuar sërish në ... Read More

Shpërthimi i vullkanit në Hawaii bën që me shiun të bien edhe ‘kristale të gjelbra’ (Foto)

17/06/2018

Shkaku i shpërthimit të vullkanit Kilauea, në Ishullin e Madh të Hawaiit, po bien edhe ‘kristale të gjelbra’ me shiun. Banorët po shfrytëzojnë rrjetet sociale, ... Read More

Motoçikleta e parkuar nisi të bënte xhiro vet, dyshime për aktivitet paranormal (Video)

15/06/2018

Kalimtarët në një rrugë në Hunan të Kinës, mbetën të befasuar me një motoçikletë që nisi të bëjë xhiro vet, pak momente pasi e parkoi ... Read More

Mundësit e fuqishëm e humbën betejën e tërheqjes së litarit, nga një luan i ri në moshë (Video)

15/06/2018

Richocet, Fabian Aichner dhe Killian Dain e tërhiqnin litarin me sa fuqi kishin, teksa në anën tjetër atë e kishte kafshuar dhe nuk po e ... Read More