Category: Kuriozitete

Krokodilët përdorin një sistem fantastik, për t’i mbijetuar temperaturave të ulëta (Video)

09/01/2018

Mirëmbajtësit e një parku në Karolinën e Veriut të Shteteve të Bashkuara, kanë treguar formën fantastike që përdorin krokodilët, për të mbijetuar në temperatura të ... Read More

Udhëtoi mbi 240 kilometra për ta zënë burrin me tjetrën (Video)

09/01/2018

Ky është momenti shokues kur një grua e nervozuar ballafaqohet me bashkëshortin e saj “tradhtar”, pasi përshkoi mbi 240 kilometra që ta zë në dhomën ... Read More

Fitoi një milion euro, por i refuzoi “Nuk i dua, janë shumë para për mua”

09/01/2018

Për 60-vjeçarin Biagio Vigna, e diela mbrëma duhej të ishte një ditë e zakonshme pune si gjithë të tjerat, por ndodhi krejt e kundërta. Burri ... Read More

Balena 25 tonëshe shpëton zhytësit nga peshkaqeni 5 metra, i “strehon” prapa bishtit (Video)

09/01/2018

Një video e pazakontë që po qarkullon në internet, shfaq një balenë gjigante e cila me trupin e saj mbron dhe fsheh biologët e marinës ... Read More

Objektet më të çuditshme që gjinekologët nxorën nga organet femërore në vitin 2017

09/01/2018

Mjekët nga Qendrat Urgjente në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës vitin e kaluar kishin duart plot me punë, duke nxjerrë gjëra bizare nga ... Read More

GPS, kamerë, antiplumb dhe dry digjital: Brekët që do t’i shpëtojnë femrat nga përdhunimi (Video)

08/01/2018

Një vajzë e re nga India ka shpikur një “pajisje” tejet interesante, që do t’i ndihmojë policisë në identifikimin e përdhunuesve të femrave. Bëhet fjalë ... Read More

Njihuni me delen që nuk mund të jetojë pa nikotinë, hoqi dorë nga bari për cigare (Video)

08/01/2018

Njihuni me delen që ka një shprehi të pazakontë, kjo kafshë nuk mund të jetojë pa cigare – pasi e do shumë nikotinën. Madje shihet ... Read More

Kapet peshku i rrallë, i cili mund të kafshojë duke nxjerrë nofullën nga goja (Video)

08/01/2018

Hulumtuesit e kanë kapur një peshk të frikshëm në brigjet e Tajvanit, i cili ka mundësi ta nxjerrë tërë nofullën nga goja. Në këtë formë, ... Read More

Bora mbulon disa pjesë të shkretëtirës së Saharës, për të tretën herë brenda 40 vitesh (Foto)

08/01/2018

Deri në 40 centimetra borë, kanë rënë në disa pjesë të Saharës, pasi zona është përfshirë nga stuhitë dhe moti i ftohtë. Kjo është hera ... Read More

Festivali i notit dimëror, 300 konkurrentë sfiduan acarin (Video)

08/01/2018

Festivali i katër i notit dimëror në Kinë u mbajt në qytetin e lashtë Tai’erzhuang, të ndodhur përbri kanalit të madh Pekin-Hangzhou. Më shumë se ... Read More

Dogecoin u krijua si parodi për tu tallur me Bitcoin, tani vlen mbi 800 milionë euro (Foto)

08/01/2018

Monedha digjitale që u krijua nga një ‘meme’ e famshme në internet, tani vlen 822 milionë euro -vazhdon rrugën suksesshëm dhe me rritje të mëdha. ... Read More

“Billi” hyn në filmat e Pollat Alemdarit (Foto)

08/01/2018

Sot me të madhe shpërndahet një foto - montazh në FB ku ironizohet ish - keyetari i BESËS, Bilall Kasami, për të cilin thuhet se ... Read More