Category: Flash

Dhjetra tituj e autorë nga vendi dhe jashtë! Ja botimet e ‘LOGOS-A’ të vitit 2018-të që mund ti gjeni në Panairin e 21-të të Tiranës! (FOTO)

16/11/2018

Ju sjellim botimet e vitit 2018-të të Shtëpisë Botuese LOGOS-A, që mund ti gjeni në Panairin e 21-të të Tiranës, vlen të theksohet se titujt ... Read More

Muhamed Zekiri: BDI mos të kërkojë fajtor kujdestar, por le ta tregojë spiunin e Gruevskit

14/11/2018

"Për 27 prillin VMRO-ja eshte informuar nga funksionar te BDI-se ne MPB jo nga LSDM-ja. Kjo u konfirmua nga komunikmi i Trajko Veljanovskit me Cavkovin ... Read More

LAJMI I FUNDIT/ Kryeprokurorja Katica Janeva: Në hetim Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani, ka edhe raste të tjera (VIDEO)

14/11/2018

Në intervistën e saj në 1TV , prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva është pyetur edhe për lëndët që kanë të bëjnë me politikanët ... Read More

“Logos-A” me botim special të veprave të Kim Mehmetit, ja kur promovohen

14/11/2018

https://www.facebook.com/events/324518291679384/ SHB Logos-A në vigjilje të panairit të Tiranës lexuesit shqiptar ia sjell veprën katërvëllimëshme të shkrimtarit të njohur nga Shkupi Kim Mehmeti. Vepra I ... Read More

+ VIDEO/ Para dy javësh Nikolla Gruevski dhe Mile Janakievski janë parë në ambasadën hungareze në Shkup

13/11/2018

Para dy javësh Nikolla Gruevski dhe Mile Janakievski janë parë në ambasadën hungareze në Shkup. Për më tepër ndiqeni kronikën e 24 tv. https://www.youtube.com/watch?v=mMKB4woEiRs Read More

Aktivisti maqedonas: Ja si mund të jetë arratisur Gruevski, makina diplomatike?!

13/11/2018

Aktivisti i shoqërisë civile dhe blogeri, Bobi Ilievski që është aktiv në rrjetet sociale ka shkruar një version të mundshëm apo edhe më tepër hipotetik ... Read More

(Video) Ngritja dhe rënia e Nikolla Gruevskit

13/11/2018

https://www.youtube.com/watch?v=uidmgEPQZl8 Nga shkëlqimi deri te rënia e Nikolla Gruevskit. Biografia e kryeministrit me jetëgjatësinë më të madhe në Maqedoni, karakterizohet me ngritje të shpejtë, por ... Read More

Sela: “Alija” të tregojë kush ishin funksionarët e BDI-së lojalë ndaj Gruevskit më 27 prill

13/11/2018

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, viktima kryesore e 27 prillit, kërkon nga Ali Ahmeti që publikisht të tregojë se kush janë funksionarët e ... Read More

Ekskluzive: “Lajm” zbulon kush është funksionari i BDI-së që ka spiunuar te VMRO-ja më 27 prill?!

13/11/2018

Një funksionar i emëruar nga BDI-ja rezulton shkaktari kryesore i tragjedisë së 27 prillit të vitit të kaluar, mund të konstatohet nga komunikimi me SMS ... Read More

Gruevskit i ishin konfiskuar të dy pasaportat, a shkoi ilegalisht në Hungari!?

13/11/2018

Nuk dihet zyrtarisht mënyra se si ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka arritur deri në Hungari. Por, e vetmja alternativë mbetet kalimi illegal, pasi gjykata atij i ... Read More

Ja si e informonte BDI-ja Nikolla Gruevskin për çdo hap në Parlament

13/11/2018

“DIKUSH NGA BDI-JA E KA INFORMUAR VMRO-NË PËR EMËRIMIN E TALAT XHAFERIT” Dikush nga BDI-ja e ka informuar VMRO-në se po përgatitet emërimi i Talat ... Read More

FOTO-LAJM/ Ja si ishte parashikuar ikja e Nikolla Gruevskit në Hungari

13/11/2018

“Ditëve të fundit kam marrë numër të madhe të kërcënimeve për jetë. Unë jam në Budapest dhe kam kërkuar azil politikë nga autoritete Hungareze. Gjithmonë ... Read More