Category: Lajme

Elezi: Deri në ora 16:00 janë rinumëruar 83 vendvotime

18/10/2019

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve për të cilat mori vendim dje Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për shkak të ... Read More

“Qytetarët në Mbrojtje të Kalasë” kërkojnë anulimin e vendimit për Kalanë e Vushtrrisë

18/10/2019

Grupi “Qytetarët në Mbrojtje të Kalasë” po kërkon anulimin e vendimit të Institutit për Mbrojtjen e Monumenteve të Kosovës për dhënien në shfrytëzim të përkohshëm ... Read More

Buka që hani përditë jashtë kontrollit, askush nuk kontrollon cilësinë e prodhimit në furra

18/10/2019

Buka që është një produktet kryesore të shportës, të cilën shqiptarët e konsumojnë më shumë edhe pothuajse jashtë kontrollit.Askush nuk kontrollon se prodhohet buka dhe ... Read More

Gjendet trupi i vdekur i 64-vjeçarit nga Shkupi

18/10/2019

Alsat 2019-10-18T16:46:06+02:00 Një gjashtëdhjetë e katër vjeçar u gjet i vdekur në një makinë të parkuar në rrugën lokale në Petrovec të Shkupit, në drejtim ... Read More

Ngjarje si në filma në Junik: I dyshuari refuzon arrestimin, gjuan me armë para policisë

18/10/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të të shtënave me armë që ka ndodhur në Junik. Përmes një komunikate për media është bërë ... Read More

4 muaj premtime dhe garanci për marrjen e datës

18/10/2019

Alsat 2019-10-18T16:35:34+02:00 “Jam i bindur se tani është koha për të treguar unitet rreth orientimit tonë strategjik, pavarësisht dallimeve legjitime politike për shumë çështje,” ka ... Read More

Kostelancik: Vitin e ardhshëm, mbase një konferencë për Kosovën dhe Serbinë

18/10/2019

Kosova dhe Serbia duhet ta shfrytëzojnë mundësinë që është krijuar, pas emërimit të Matthew Palmer si i dërguar i Posaçëm i Departamentit të Shtetit për ... Read More

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

18/10/2019

Kosova dhe Serbia duhet ta shfrytëzojnë mundësinë që është krijuar, pas emërimit të Matthew Palmer si i dërguar i Posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor ... Read More

Dritan Haxholli ishte shpallur në kërkim, gjykata e dënoi me burg pak ditë para se të ndodhte vrasja

18/10/2019

Dritan Haxholli, 41- vjeçari që mbeti i vrarë në Kavajë, në banesën e ish-së dashurës së tij, Marsida Qatja, rezulton të ketë qenë person në ... Read More

Lumezi: Të drejtat e viktimave të krimit duhet mbrojtur me çdo kusht

18/10/2019

Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi ka deklaruar se angazhimi i tij dhe i të gjithë mekanizmave relevantë nuk do të mungojë që rastet e viktimave ... Read More

“Arrestimet e para në Kosovë gjatë këtyre javëve”, flasin për Express nga Gjykata Speciale

18/10/2019

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar se gjatë kësaj jave apo javës që po vjen, Gjykata Speciale do ... Read More

Fshatrat e Strugës në shënjestër të hajdutëve

18/10/2019

Alsat 2019-10-18T16:15:04+02:00 Shtëpi, shitore e objektet fetare. Të gjithë këto janë cak i plaçkitësve në disa fshatra të  Strugës ditëve të fundit. Vetëm në fshatin ... Read More