Category: Lajme

Një muaj paraburgim ndaj profesorit që akuzohet për sulm seksual ndaj nxënëseve në Vushtrri

23/01/2020

Dy nxënëse të Gjimnazit “Eqrem Çabej” në Vushtrri të hënën raportuan në Policinë e Kosovës se u ngacmuan seksualisht nga mësimdhënësi i Edukatës Fizike, H.A.Këtë ... Read More

“Blindohet” Vlora e Saranda, FNSH dhe agjentët e Antidrogës kontrolle për kapjen e personave të rrezikshëm

23/01/2020

Efektivë të maskuar të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, në bashkëpunim me agjentë të antidrogës, po ushtrojnë prej dy ditësh kontrolle në qytetin e Sarandës.Sipas ... Read More

Brexit: Projektligji për dalje nga BE’ja kalon pengesën e fundit parlamentare

22/01/2020

Pas më shumë se tre vite debatesh të ashpra, Parlamenti britanik miratoi përfundimisht sot marrëveshjen e Brexit, që hap rrugën për daljen historike të Britanisë ... Read More

Deputeti i PS-së: Nëse vërtetohet video e Lefter Allës, do të shkarkohet

22/01/2020

Deputeti Xhemal Qefalia reagoi pas publikimit të videos, ku thuhet se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla pi kokainë.Qefalia u shpreh se pas publikimit të kësaj ... Read More

Peshku shtizë i ngulet në fyt 16-vjeçarit — pamje të rënda

22/01/2020

Një djalë nga Indonezia rrezikoi seriozisht jetën, pasi u sulmua në qafë nga një peshk-shtizë.Muhammad Idul po peshkonte me prindërit e tij në ujërat e ... Read More

“Kryebashkiaku i PS-së duke pirë kokainë”, vjen reagimi i parë nga qeveria

22/01/2020

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda në studion e “Byro Politike” në Abc Neës ka komentuar videon e publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ku shihet kryebashkiaku ... Read More

VIDEO/ Hysni Ismaili: Ismaili: ‘Alternativa’ ka rregulluar shumë padrejtësi në Ministrinë e Kulturës

22/01/2020

https://www.youtube.com/watch?v=06XW-C7NJ9o&feature=emb_title Me ardhjen e kuadrove të Partisë Alternativa në Ministrinë e Kulturës, minisri Hysni Ismaili thotë se janë zgjidhur shumë padrejtësi që kanë qenë prezente ... Read More

Sela: Me 12 prill keni 12 orë të bëjm ndryshimin

22/01/2020

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, i shoqëruar nga deputetja Arta Toçi, nënkryetari Vullnet Ferati dhe kryetari i FRASH Omer Ajdini, kanë vizituar mbrëmë ... Read More

Ajdini: ‘PDSH-ja do t’i fitojë zgjedhjet e 12 prillit’, jemi të izoluar nga mediat dhe portalet (VIDEO)

22/01/2020

“PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit” kështu deklarohet sekretari i përgjitshëm i PDSH-së, Sali Ajdini në intervistën për Tv Pollogu i cili akuzon ... Read More

Osmani: BDI do ta respektojë parimin “fituesi me fituesin”

22/01/2020

Në një intervistë për Gazetën Express, zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë Bujar Osmani, i pyetur nëse BDI-ja do të shkojë e vetme në zgjedhje ose ... Read More

Hysni Ismaili: Së shpejti do të hapet galeria e pikturës së Omer Kaleshit

22/01/2020

Ministria e Kulturës tashmë ka një nismë serioze për hapjen e një galeri të pikturës në Kërçovë për piktorin e njohur shqiptar Omer Kaleshi, njoftoi ... Read More

Thaçi flet për medie para darkës me Grenellin, tregon arsyen e vizitës së emisarit të Trumpit

22/01/2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për medie para takimit me të dërguarin special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.Sipas Thacit, vizita e ... Read More