Category: Bota

Herbalife Nutrition lanson iniciativën “Nutrition for zero hunger”, me zotimin për të ndihmuar luftën kundër urisë

17/10/2019

Herbalife Nutrition ka lansuar iniciativën “Ushqyerje për zero uri” apo “Nutrition for zero hunger”, me zotimin për të ndihmuar luftën kundër urisë globale me 2 ... Read More

Trump i bën thirrje YPG/PKK-së që të tërhiqet

13/10/2019

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se organizata terroriste YPG/PKK ndodhet në tendencën për t‘u tërhequr dhe se shpreson që ajo do të tërhiqet ... Read More

Pse është Turqia në veri të Sirisë? / VIDEO

13/10/2019

Sipas të dhënave të autoriteteve turke, zona e sigurt prej 32 kilometrash, që do të krijohet në kufirin Siri-Irak, mund të sigurojë vendosjen e 2 ... Read More

Komisioni i ri Evropian më 1 dhjetor

12/10/2019

Presidenti i Parlamentit Evropian, italiani David Sassoli theksoi sot se do të ishte e pamundur për Komisionin e ri të Brukselit të marrë funksionet më ... Read More

Erdoğan: Lufta jonë nuk është kundër kurdëve, por kundër organizatave terroriste

11/10/2019

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se lufta e tyre nuk është kundër kurdëve, por kundër organizatave terroriste. Ai këtë deklaratë ... Read More

VIDEO/ Fitesi i çmimit Nobel, Peter Handke duke ju thënë të mbijetuarve shqiparë dhe boshnjakë: “Shkofshi në ferr, atje ku jeni tashmë!”

11/10/2019

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpërndarë një video në rrjetin social Twitter ku shihet fituesi i çmimit "Nobel" për letërsi Peter Handke, teksa ju drejtohet ... Read More

Erdoğan: Në operacionin Burimi i Paqes janë neutralizuar 109 terroristë

10/10/2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të ... Read More

VIDEO/ Turqia nis ofensivën tokësore në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes”

10/10/2019

Në kuadër të operacionit antiterrorist "Burimi i Paqes" i cili filloi sot në veri të Sirisë, ushtria turke ka nisur ofensivën tokësore në lindje të ... Read More

Krisma para sinagogës, dy të vrarë në Gjermani

09/10/2019

Dy persona u vranë përpara një sinagoge në Gjermani. Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin Halle. Sipas gazetës BILD, përveç kësaj, mbi varrezën hebrenje ... Read More

VIDEO/ Nuk e mban premtimin ndaj votuesve, kreu i komunës lidhet në kamion dhe tërhiqet zvarrë në rrugë!

09/10/2019

Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi morën kryetarin e fshatit të tyre me dhunë nga zyra, e lidhën në kamionçinë dhe e ... Read More

Trump: Ka ardhur koha t’u ikim luftërave pa fund

07/10/2019

Ka ardhur koha që ne të dalim nga luftërat qesharake dhe pa fund, shumë prej të cilave janë fisnore, ndërkohë që ka ardhur koha të ... Read More

Vdes një 22 vjeçar shqiptar pas aksidentit në Itali

06/10/2019

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një 22-vjecari shqiptar në Itali. Mediat italiane shkruajnë se viktimë ka mbetur i riu Andi Grori, me ... Read More