Category: Kosovë

(VIDEO) Kosovë, shqiptari kujdeset për serben e moshuar, banoren e vetme në fshatin e braktisur

05/06/2020

Në fshatin Vaganesh në lindje të Kosovës, që ndodhet në një rajon kodrinor, koha duket se është ndalur që moti. Shtëpitë janë shkatërruar ndërsa oborret ... Read More

I shkaktoi lëndime trupore një të mituri, kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit

05/06/2020

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Gjilan, caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të dyshuarit A.A., i cili dyshohet ... Read More

Kim Mehmeti: Hashim Thaçi ia doli –e bëri Kosovën me qeveri të ‘Listës Srpska’!

04/06/2020

Në një koment të publikuar në faqen e tij të FB, shkrimtari ynë Kim Mehmeti pohon se Hashin Thaçi jo vetëm që e bëri Kosovën ... Read More

Ulet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, shënohen 5 raste të reja në 24 orët e fundit

04/06/2020

Kosova ka regjistruar 5 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.  Ndërkohë, 3 pacientë kanë fituar betejën me virusin vdekjeprurës. “Rastet pozitive ... Read More

Mori vëmendjen e mediave për bukurinë, kush është ministrja e Kosovës që është dënuar me 8 muaj burg

04/06/2020

E cilësuar si një ministre e bukur, Meliza Haradinaj, prej ditës së djeshme ka marrë vëmendjen e medias në Kosovë e Shqipëri për shkak të ... Read More

Albin Kurti, thirrje qytetarëve: Nënshkruani peticionin në shesh!

04/06/2020

Menjëherë pasi Avdullah Hoti mori sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit, Albin Kurti, ish-kryeministri kosovar, ka bërë thirrje për protesta. Përmes një postimi në rrjetin social, ... Read More

Albin Kurti nuk dorëzon detyrën: Nuk e pranoj atë që e shkarkova

03/06/2020

Pas mandatimit nga Kuvendi i Kosovës të qeverisë “Hoti”, ka reaguar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.Kurti shprehet se qeveria “Hoti” është e pavlefshme, kurse ... Read More

E quajti presidentin hajn, truproja i Hashim Thaçit grushton aktivistin e Vetëvendosjes

03/06/2020

Derisa po mbante konferencë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një qytetar dëgjohej jashtë rrethojave të objektit të Kuvendit të Kosovës duke thirrur “O hajn, o ... Read More

Kosovë, me 19 raste të reja, shkon në 1.142 numri i të infektuarve me COVID-19

03/06/2020

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 19 raste të reja janë diagnostikuar pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar ... Read More

Gjashtë deputetë të koalicionit LAN nuk votuan pro Hotit

03/06/2020

Përmes një sqarimi nga Kuvendi i Kosovës për votimin e Qeverisë Hoti, është kuptuar se gjashtë deputetë të koalicionit të ri qeverisës, LDK-AAK-Nisma, nuk kanë ... Read More

Qeveria e re e Kosovës, ja emrat e katër zv/kryeministrave dhe 18 ministrave

03/06/2020

Me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim,  u votua sot në Kuvendin e Kosovës Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër Avdullah Hotin. Hoti e ... Read More

Qeveria e re e Kosovës/ Reagon Presidenti Thaçi: Ditë e rëndësishme për demokracinë e vendit

03/06/2020

Pasi Kuvendi votoi sot me 61 vota pro qeverinë e re me kryeministër Avdullah Hoti, ka reaguar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një postimi ... Read More