Category: Kronikë e zezë

Goditet me një plumb qorr një veturë në Saraj

21/08/2019

Me 20.08.2019 rreth orës 12.50 në SPB Shkup, M.I.(54) ka lajmëruar se në veturën e tipit “Audi”, në pronësi të vëllait të tij, në rrugën ... Read More

18 vjeçari sillet në mënyrë agresive me policinë arrestohet në Shkup

21/08/2019

Me 21.08.2019 rreth orës 00.30 në bulevardin “Ilinden”, F.B.(18) nga ana e zyrtarëve policor është arrestuar në Stacionin Policor në Karposh, transmeton Almakos. F.B. është ... Read More

Ndiqen penalisht dy të rinj nga Kërçova, e kanë kërcënuar një 21 vjeçar me telefon

21/08/2019

Zyra e jashtme për punë kriminale në Kërçovë ka ngritur padi penale kundër F.M.(25) dhe A.M.(22), dytë nga Kërçova, për shkak të ekzistimit të dyshimeve ... Read More

Kontrolle në Çair për llogaritë fiskale, inspektorët në rrugën e Plastikave

21/08/2019

Inspektorë të Drejtorisë së të Hyrave Publike dje kanë ndërhyrë në Çair, gjegjësisht në lokalet afariste në rrugën e Plastikave. Kjo siç bëhet e ditur ... Read More

Boki 13 dhe babai i tij sulmojnë një prift, rasti ende pa epilog gjyqësor (VIDEO)

21/08/2019

Televizioni Alfa ka publikuar një video, për të cilën thonë se Boki 13 i dyshuari i parë në rastin “Zhvatja” së bashku me babain e ... Read More

Arrestohet njëzet e katër vjeçari nga Bogovina, është kapur me marihuanë

21/08/2019

Me 21.08.2019 rreth orës 00.30 në fshatin Bogovinë të Tetovës, zyrtarët policor të SPB Tetovë e kanë arrestuar M.I.(24) nga fshati i njëjtë, transmeton Almakos. ... Read More

Në Zherovjan të Tetovës një person 33 vjeçar kapet me kokainë

21/08/2019

Me 21.08.2019 rreth orës 02.15 në afërsi të pompës së benzinës në fshatin Zherovjan të Tetovës, zyrtarët policor e kanë arrestuar D.Sh.(33) nga fshati Negotinë, ... Read More

Arrestohen tre të rinj nga Gostivari, kapen me marihuanë

21/08/2019

Me 20.08.2019 rreth orës 17.20 në afërsi të fshatit Zubovc, Gostivar, zyrtarët policor e kanë ndaluar veturën e tipit “Fiat tipo” me targa italiane, ku ... Read More

Aksident trafiku në Prilep, lëndohet rëndë një motoçiklist

21/08/2019

Me 20.08.2019 në ora 12.55 në rrugën regjionale Prilep-Krushevë, E.R.(46) nga Prilepi, duke drejtuar motoçikletën “Fosti” me targa nga Prilepi, e ka humbur kontrollin dhe ... Read More

Tragjedi e re: Vdes një punëtor në kompleksin e FFM në Shkup

21/08/2019

Me 20.08.2019 në ora 16.05 në SPB Shkup është lajmëruar se në bulevardin “ASNOM”, V.P.(56) nga Shkupi, i punësuar në një firmë private, derisa ka ... Read More

Aksident trafiku në Ohër, lëndohen dy persona

21/08/2019

Me 20.08.2019 në ora 15.25 në rrugën “Ilindenska” në Ohër ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës së tipit “Mercedes A170” me targa nga Ohri, ... Read More

Paraburgim ndaj dy personave në Prishtinë për trafikim e shfrytëzim të një të miture

20/08/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve A.S. dhe ... Read More