Category: Kronikë e zezë

Arrest shtëpiak ndaj dy policëve për marrje ryshfeti

15/09/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurve H.D dhe M.M, për ... Read More

Haradinaj reagon për vjedhjen e bustit të dëshmorit, Smajl Hajdaraj e quan akt të shëmtuar

15/09/2019

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar për vjedhjen e bustit të dëshmorit të UÇK-së, Smjal Hajdaraj në Pejë. Ai përmes një postimi në Facebook ... Read More

MPJ: Alpinisti që ndërroi jetë në Olimp është nga Shkupi

15/09/2019

Nga Ministria e Punëve të Brendshme për “Tv24” konfirmuan se presoni M.G. nga Shkupi i lindur më vitin 1962 është alpinisti i cili ndërroi jetë ... Read More

Aksident trafiku në Prilep, lëndohet rëndë një person 76 vjeçar

15/09/2019

Me 14.09.2019 në ora 15.40 në rrugën “Gjeneral Vasko Karangeleski” në Prilep ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës së tipit “folksvagen polo” me targa ... Read More

Aksident trafiku në Dellçevë, lëndohet rëndë një 18 vjeçar

15/09/2019

Me 14.09.2019 rreth orës 11.40 në bulevardin “Maqedonia” në Dellçevë, P.S.(18 ) nga Dellçeva, duke drejtuar mopedin “tomos”, e ka humbur kontrollin dhe ka rënë ... Read More

Arrestohet një 19 vjeçar në Gostivar, është kapur me marihuanë

15/09/2019

Me 14.09.2019 në ora 21.50, zyrtarët policor nga Stacioni Policor në Gostivar e kanë arrestuar E.Xh.(19) nga fshati Nistrovo, me vendbanim në fshatin Zdunje, Gostivar, ... Read More

Aksident trafiku në Shkup, goditet me veturë një zyrtar policor

15/09/2019

Me 14.09.2019 në ora 22.30 në vendkalimin hekurudhor në rrugën “Blagoja Stefkovski” në lagjen Hipodrom në Shkup, Z.P.(45) nga Shkupi, duke drejtuar motoçikletën “kavasaki” me ... Read More

Kapen me marihuanë dy të rinj nga Bogovina

15/09/2019

Me 14.09.2019 në ora 21.05, zyrtarët policor nga SPB Tetovë, në rrugën 29 nëntori në Tetovë e kanë arrestuar S.S.(31) dhe E.B.(28), dytë nga fshati ... Read More

Shkup, për një ditë janë dënuar 145 shoferë të mjeteve motorike

15/09/2019

Policia rrugore në Shkup, nga mëngjesi i djeshëm deri në fillim të mëngjesit të sotëm ka kryer kontrolle të shtrënguara për të zbuluar shkeljet e ... Read More

Është djegur një kamion dhe pjesë e konstruksionit të çatisë së depos në Strumicë

15/09/2019

Në një depo në rrugën “Marshall Tito” në Strumicë sot në mëngjes është djegur një automjet transportues dhe pjesa e konstruksionit të çatisë, informojnë nga ... Read More

Motër e vëlla kapen mat duke vjedhur në një magazinë ushqimore

15/09/2019

Vëlla e motër janë arrestuar nga policia e Elbasanit me akuzën e vjedhjes së mbetur në tentativë. Në pranga kanë rënë shtetasit Nj.H.,52 vjeç dhe ... Read More

Aksident në Rrugën e Kombit, vdes një e mitur

15/09/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kombit në afërsi të fshatit Gziq ku shoferi i mjetit ka humbur kontrollin dhe është përplasur ... Read More