Category: Maqedoni

Ligjet sociale zbusin varfërinë, nuk zhvillojnë ekonominë

21/05/2019

Qeveria e Maqedonisë së Veriut beson në miratimin këtë muaj të ligjeve në sferën sociale, me të cilat sipas saj, do të përmirësohet gjendja ekonomike ... Read More

Takimi Zaev – Ahmeti, sot në Qeveri

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T11:57:43+02:00 Është paralajmëruar takimi midis Kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të BDI-së, ora 16.00 sot në Qeveri. Shkak për takimin e sotëm është rekonstruktimin ... Read More

Bashkëpunimi për eurointegrimet të MPB-së së Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi në seancën qeveritare

21/05/2019

Në mbledhjen e 136-të të rregullt, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të shqyrtojë Propozim-ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së RMV-së ... Read More

Rrokullisen me traktor, përfundojë rëndë të lënduar dy persona nga Saraji

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T11:44:40+02:00 Dy djem, nga ku njëri I mitur janë lënduar rëndë pasi që është rrokullisur traktori, mbrëmë në Saraj të Shkupit. Sipas policies, fatkeqësia ... Read More

Ivanovska: Të mos dorëzohen ankesa të rrejshme në Komisionin për Antikorrupsion

21/05/2019

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit Biljana Ivanovska, bën thirrje që të mos dorëzohen raporte të rrejshme me qëllim që siç thotë, të ... Read More

Ruskoska: Dokumenti të cilin kemi marrë nga Shqipëria nuk zbulon asgjë të re për arratisjen e Gruevskit

21/05/2019

Dokumenti nga Shqipëria të cilën e ka marrë prokurorja Vilma Ruskoska, në lidhje me arratisjen e ish- kryeministrit Nikolla Gruevski, nuk zbulon asgjë të re. ... Read More

“Higjiena Komunale”, EKO-ligjëratë për nxënësit e shkollave të mesme të Shkupit

21/05/2019

Alsat 2019-05-21T11:33:50+02:00 Eko-patrulla dhe Departamenti për edukim i NP ,,Higjiena Komunale” – Shkup sot mbajtën eko-ligjëratë të përbashkët para nxënësve të shkollës së mesme ,,Koço ... Read More

VMRO-DPMNE: LSDM në vazhdim godet në xhepat e qytetarëve

21/05/2019

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë partinë në pushtet se me rritjen e çmimeve të derivateve të naftës vazhdimisht po godet xhepat e qytetarëve. “Qytetarët më ... Read More

Do të rritet çmimi i biletave për hyrje në Kopshtin Zoologjik të Shkupit

21/05/2019

Biletat për hyrje në Kopshtin Zoologjik në Shkup pritet të shtrenjtohen për 30 denarë, dhe në vend të 50 denarëve siç ka qenë deri tani, ... Read More

Vdes 40 vjeçari nga Tetova, është shtypur nga makina e Ndërmarrjes Komunale Publike

21/05/2019

Alsat-M 2019-05-21T11:14:14+02:00 40 vjeçari me iniciale O.M nga fshati Bogovinë i Tetovës, i cili ishte i punësuar në Ndërmarrjen Komunale Publike “Shari”, ka ndërruar jetë ... Read More

Dje gjashtë aksidente në Shkup, janë përjashtuar 28 vozitës

21/05/2019

Në Shkup gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur gjashtë fatkeqësi komunikacioni, në të cilat u lënduan rënda dy persona, ndërsa katër të tjerë më lehtë. ... Read More

Taravari: “Fshesa” e Zaevit filloi prej Gostivarit

21/05/2019

Alsat 2019-05-21T11:02:13+02:00 Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Fshesa e Zaevit ... Read More