Category: Maqedoni

Rasti “Monstra”, harrohet ligji për dëshmitarët – Me 12 shtator sërish seancë – rastin Monstra

09/09/2017

Me dymbëdhjetë shtator sërish do të ketë seancë për rastin Monstra, mirëpo kësaj radhe familjarët dhe avokati i të akuzuarve nuk mbajnë shumë shpresa se ... Read More

Zëvendëskryeministri Angjushev për vizitë në minierën “Sasa”

09/09/2017

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike Koço Angjushev sot do ta vizitojë minierën "Sasa" në Makedonska Kamenicë, ku do të realizojë takim me udhëheqësinë e minierës. Në ... Read More

Vrasje në fshatin Batincë të Shkupit

09/09/2017

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur sot gjatë ditës në fshatin Batincë të Komunës së Studeniçanit. Siç mëson SHENJA nga burime jozyrtare, një person ... Read More

Mot i ndryshueshëm me mundësi të reshjeve të shiut

09/09/2017

Moti sot parashikohet të jetë i ndryshueshëm dhe jostabil me reshje të shiut, stuhi dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor. Reshje më të mëdha ... Read More

Moti sot i ndryshueshëm, shoqëruar me reshje të shiut

09/09/2017

09 September Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe jostabil me reshje të shiut, stuhi dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor. Reshje më ... Read More

​Për Çashkën, për Jabollçishtin, për dinjitetin kombëtarë të shqiptarëve në këto vise

09/09/2017

I nderuar opinion i gjërë, lokal e mbarë shtetëror, kemi kënaqësinë t’ju informojmë se sonte, për herë të parë në histori të pluralizmit politik në ... Read More

(VIDEO) Mjaku: Mësimdhënia është shndërruar në biznes

08/09/2017

Ky është Feriz Mjaku, arsimtar tanimë në pension, por i cili ka punuar këtë profesion për 43 vite të plota. Ai është i shqetësuar për ... Read More

Vrasje në fshatin Batincë të Shkupit

08/09/2017

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur sot gjatë ditës në fshatin Batincë të Komunës së Studeniçanit. Siç mëson SHENJA nga burime jozyrtare, një person ... Read More

(VIDEO) BDI dhe PDSH vështirësi në publikimin e kandidatëve

08/09/2017

Partitë politike në mënyrë intensive shfrytëzojnë ditët e fundit të afatit për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët do të garojnë në zgjedhjet lokale të ... Read More

(VIDEO) Nesër përmbyllet kontrolli publik i Listës Zgjedhore

08/09/2017

Qytetarëve u mbetet vetëm edhe një ditë për kontroll në listën zgjedhore pasi nesër në ora 24:00 lista do të tërhiqet nga ueb faqja e ... Read More

Negotinë, protestë kundër gropave me mbeturina

08/09/2017

08 September Një numër i madh i banorëve të fshatit Negotinë të komunës së Vrapçishtit, kanë protestuar sot kundër, siç thonin ata, helmimit të fushave ... Read More

Artan Dika kritikon Arben Taravarin: Sikur shëndetësia të rregullohej me premtime Facebooku

08/09/2017

Doktori  Artan Dika sot ka kritikuat ministrin e Shëndetësisë dhe njëherit kandidat i ASH-së për Gostivarin Arben Taravarin duke i thënë se Shëndetësia nuk rregullohet ... Read More