Category: Maqedoni

Ohri dhe Struga presin një sezon të mirë turistik

23/06/2018

23 June 2018 / 14:55 Sezon të qëndrueshëm turistik dhe rritje të numrit të turistëve për më shumë se 10 për qind, presin nga sektori ... Read More

Vjedhje si në filma në Tetovë: Hajni i futet në shtëpi kur ka qenë ajo në oborr, ia nxjerr pistoletën e tmerron dhe ikë

23/06/2018

Zyrtarët policor nga SPB Tetova e kanë arrestuar J.Q.(19) nga fshati Nerashtë për shkak të kryerjes së një vjedhje gjatë ditës së djeshme, transmeton Almakos. ... Read More

Nga Tetova, nisen për Haxh me biçikleta

23/06/2018

Dy djem, Senad Idrizi dhe Amir Asllani janë nisur sot nga Tetova për në Haxh me biçikleta. Këta dy tetovarë u përcollën nga familjarët, shokët ... Read More

Tragjedi: Në një aksident trafiku në Krushevë vdes një djalosh 18 vjeçar

23/06/2018

Në një aksident trafiku që ndodhi mbrëmë para orës 23, ka vdekur një djalosh 18 vjeçar nga fshati Sazhdevo, Krushevë, transmeton Almakos. Deri te aksidenti ... Read More

Afrim Gashi po merr pjesë në simpoziumin për Lidhjen e Prizrenit

23/06/2018

Kryetari i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi, po merr pjesë sot në simpoziumin “140-vjetori i Lidhjes së Prizrenit”, që po mbahet në Prizren, i organizuar nga ... Read More

Vjedhje e armatosur në Cair: Ia drejtojnë pistoletat dhe ja vjedhin qarkullimin ditor në një pompë benzine

23/06/2018

I punësuari në pompën e benzinës në rrugën “Kemal Sejfulla” në Shkup ka lajmëruar në polici se është kryer një vjedhje dhe se iu janë ... Read More

ASH: Provokim emërimi i Rade Bullatoviç si ambasador i Serbisë në Shkup

23/06/2018

Aleanca për Shqiptarët në një njoftim për media ka bërë të ditur se vlerëson se emërimi i Rade Bullatoviç, një ish-udhëheqës i UDB-së për Ambasador ... Read More

Marrëveshja: LSDM “PO” referendumit, VMRO akuza për terror

23/06/2018

LSDM-ja përmes një konference të shtypit ka bërë thirrje që qytetarët t’i thonë “PO” referendumit, duke pohuar se marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen ... Read More

Zaev u takua me fituesin e çmimit Nobel për fiziologji dhe mjekësi, Ferid Murad

23/06/2018

Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe ministri i angazhuar për Diasporën Edmond Ademi, realizoi takim me fituesin ... Read More

Festimi me shqiponjë, FIFA mund të dënojë Xhakën dhe Shaqirin

23/06/2018

Festimi i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit duke bërë shqiponjën pas golave që i shënuan Serbisë ka shkaktuar reagime të shumta në qarqet mediatike dhe ... Read More

Ja kush janë dy agjentët e DSK-së që i’a dhanë “bombat” Zaevit/Foto

23/06/2018

Skandali i përgjimeve në Maqedoni solli ndryshime rrënjësore për shtetin. Gjorgji Lazarevski dhe Zvonko Kostovski janë emrat e dy të punësuarve në MPB , konkretisht ... Read More

600 mijë sirianë? Presidenti i PE: Përfytyroj kampe refugjatësh në Shqipëri ose Maqedoninë e Veriut

23/06/2018

Para samitit jozyrtar të BE për azilin, presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani thekson se stabiliteti i Europës varet nga Gjermania. Tajani përfytyron mundësinë e ... Read More