Category: Shqipëri

Shqiptarët e bllokuar në kufi me Greqinë dhe Malin e Zi/ Reagon Meta: Duhet zgjidhje e shpejtë

02/04/2020

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas situatës së dhjetëra qytetarëve shqiptarë të bllokuar në pikat e kalimit kufitar me Greqinë dhe Malin e ... Read More

“Janë në vijën e parë të betejës”, Shoqata e Gazetarëve Europian thirrje qeverisë: Të krijohen paketa lehtësuese për median, s’mund të braktiset në këtë moment delikat

02/04/2020

Në një kohë kur vendi ynë po përballet ashtu si dhe shtetet e tjera të botës, me pandeminë e COVID-19, Shoqata e Gazetarëve Europian seksioni ... Read More

Shifrat e frikshme/ Rreth 1 milion njerëz të prekur nga Koronavirusi në botë, më shumë se 50 mijë të vdekur

02/04/2020

Janë shtuar akoma më tej personat e infektuar me koronavirus në mbarë botën.Në të gjithë rruzullin, deri tani numërohen afër 1 milionë persona të infektuar ... Read More

Flasin mjekët shqiptarë që ikën në Itali: Kishim frikë, e menduam dy herë. Presim të fitojë jeta!

02/04/2020

Ekipi me 30 mjekë dhe infermierë nga Shqipëria, tashmë ka shkuar në Itali, në shërbim të të infektuarve me koronavirus. Ata u bënë kryefjala e ... Read More

Klodiana Lala: Paralizimi i drejtësisë nga COVID, pasoja në të ardhmen. Rrezikohen afatet e paraburgimit

02/04/2020

Teksa vendi ynë po përballet me një situatë të vështirë për shkak të koronavirusit, ku qytetarët po qëndrojnë në karantinë në kuadër të masave të ... Read More

“Trupat me vinç, pasi në morg nuk ka vende”/ Rama publikon pamjet nga SHBA

02/04/2020

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të agjencisë së lajmeve “The Independent”, e cila tregon momentet kur trupat e viktimave nga Covid-19 në Bruklin ... Read More

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

02/04/2020

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për situatën. ... Read More

Video/ I gjejnë test shtatzënie, dy djemtë dhunojnë me shqelma vajzën

02/04/2020

Një debat i ashpër ka ndodhur mes një vajze dhe dy djemve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku ashtu si shihet ... Read More

U shërua nga Koronavirusi/ 66-vjeçari: Erdha rëndë, tani kam rilindur

02/04/2020

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” dëshminë e 66-vjeçarit nga Fieri, që mposhti koronavirusin dhe ka lënë sot spitalin, duke u kthyer në ... Read More

29-vjeçari humbi jetën në aksident/ Miku i tij prek me mesazhin: Nuk të përcjell dot, kujtoja se ishte shaka për 1 prillin

02/04/2020

Një ditë më parë, 29 vjecari Oliger Uka nga Tirana humbi jetën në një aksident automobilistik tek mbikalimi i “Gërdecit”, kur mjeti që drejtonte humbi ... Read More

30 mjekë e infermierë në Itali/ Suela Horanlli: Si na pritën pacientët italianë dhe mesazhi prekës i nënës para se të ikja…

02/04/2020

Suela është një prej 30 profesionistëve të shëndetësisë që iu bashkua vullnetarisht thirrjes për të ndihmuar kolegët italianë në përballjen me koronavirusin. Ka mbaruar studimet ... Read More

U infektua duke shërbyer në spitalin italian, infermieri shqiptar rrëfen tmerrin: Koronavirusi krijon një gjendje që askush s’mund ta mendojë!

02/04/2020

Infermieri shqiptar që shërben në Itali, Dritan Kreci, i cili është infektuar me koronavirus, tregoi në një lidhje me “Skype” për emisionin “Me Zemër të ... Read More