Category: Lifestyle

Çfarë i ndodhë trupit tuaj kur filloni të ushtroni rregullisht

22/01/2019

Stili i shëndetshëm i jetesës merr kohë, përkushtim dhe vendosshmëri, por, në fund, vërtet ia vlen. Çfarë i ndodhë trupit nëse filloni të ushtroni rregullisht? ... Read More

Miliarderët që janë aq të thjeshtë sa ju bëjnë t’i ri-mendoni prioritetet që i keni

22/01/2019

Në mendjet e shumë njerëzve, të ardhurat e mëdha financiare janë sinonim i shpenzimeve të mëdha dhe një stili ekstravagant të jetesës. Ka shumë njerëz ... Read More

Cila damë duket më e moshuar? Përgjigjja zbulon këtë gjë të rëndësishme për karakterin tënd

22/01/2019

Testet e personalitetit kanë mundësi të zbulojnë gjithë botën tonë të brendshme nëpërmjet një fotografie Ajo mund të jetë nëpërmjet ilustrimeve, fotografive dykuptimëshe, fotografive abstrakte; ... Read More

Përse i duam kamerieret

21/01/2019

Sa tregime të pikëlluara kanë dëgjuar, sa zemra të thyera kanë shëruar me këshilla të thjeshta, mirëpo edhe kanë qenë aty kur është dashur të ... Read More

Top thëniet inspiruese për ta filluar rrugëtimin e realizimit të ëndrrave

21/01/2019

Energjia është gjithmonë në lëvizje – dhe lajmi i mirë është se jeni ju ata që vendosni nëse dëshironi të shkoni në drejtim të duhur. ... Read More

Aq më shpejt që i pranoni këto të vërteta të hidhura, aq më shumë do t’ju përmirësohet jeta

21/01/2019

Nëse flasim në përgjithësi, njerëzit e kanë shumë të vështirë të ballafaqohen me të vërteta brutale, andaj kanë tendenca t’i thonë vetes gënjeshtra që u ... Read More

Horoskopi javor: Yjet na kanë përgatitur ndryshime, mirëpo a do t’i shfrytëzojmë në mënyrën më të mirë varet nga ne

21/01/2019

A do të keni probleme në punë, si do t’i keni punët me dashurinë, a presin argëtim të këndshëm mbrëmjeve apo jo Horoskopi javor gjithmonë ... Read More

Nëse i keni këto katër linja në nyjën e duarve, ato ju zbulojnë diçka vërtet të rëndësishme për fatin dhe të ardhmen tuaj

20/01/2019

Mbase nuk e keni ditur, mirëpo nyja zbulon mjaft gjëra për ju të cilat nuk i keni ditur. Shikoni përse bëhet fjalë Sekreti i së ... Read More

Fatime Fetai mysafire te shoqja e vet, festojnë “Sveti Jovanin” (Foto)

20/01/2019

Prokurorja speciale publike, Fatime Fetai, mbrëmë ka qenë mysafire te shoqja e saj, Nora Shaqiri Markoviq, me rastin e festës ortodokse “Sveti Jovan”, raportojnë mediumet ... Read More

Bashkëshortët slloven në ‘muajin e mjaltit përreth botës’: Vizituan 43 nga 198 shtetet e planifikuara, para dy javësh ishin në Kosovë – Prizreni iu la shumë mbresa (Foto)

19/01/2019

Carmen dhe Matic janë bashkëshortët e rinj nga Sllovenia, që njihen prej se ishin trevjeçarë, që kur u bënë fqinjë. Për vite me radhë ishin ... Read More

Shikon në ëndërr sikur pret flokët? Zbulo kuptimin që ka edhe lidhjen me realitetin

19/01/2019

Shumë prej jush mund të jetë përfshirë nga të tilla ëndrra, por thjesht nuk ua dinë kuptimin. Cilat janë disa lloje ëndrrash me flokë të ... Read More

Përse njerëzit inteligjentë nuk kanë shumë miq? Të tjerët nuk u janë burim lumturie

18/01/2019

Njerëzit me inteligjencë të lartë në mënyrë konstante zgjidhin problemet të cilat kanë lidhje me perfeksionimin e jetës dhe ata nuk kanë kohë për t’u ... Read More