Category: Pa Teklif

Ordanovski: Zgjidhja e çështjes së emrit izolon Serbinë /VIDEO

21/05/2018

Këtë javë mysafir në emsionin Pa Teklif në Almakos është gazetari Sasho Ordanovski, me të cilin bidedojmë për propozimin e fundit për zgjidhjen e çështjes ... Read More

Basha: Droga është problem kombëtarë i Shqipërisë

15/05/2018

Me liderin e opozitës shqiptare, Lulzim Basha, në intervistën ekskluzive për Almakos flasim për sfidat kryesore të shtetit shqiptar dhe për të ardhmen europiane të ... Read More

VIDEO – INTERVISTË/ Agim Baçi: Kur bie muri moral i shoqërisë, ajo bëhet lehtësisht e manipulueshme nga gjithkush

30/04/2018

Publicisti nga Tirana, Agim Baçi, në një intervistë ekskluzive për Almakos, fletë për vështirësitë e Medias shqiptare për t’i shërbyer të vërtetës, për shoqërinë e ... Read More

VIDEO/ Hajredini: Ali Ahmeti pengon reformat për të shpëtuar veten dhe Gruevskin

09/04/2018

Xhevdet Hajredini, ekonomist dhe ish ministër i Financave, në një intervistë për Almakos ka folur për politikat ekonomike të qeverisë dhe për efektet pozitive në ... Read More

EKSKLUZIVE/ Hajredini: LSDM-ja bombat kundër VMRO – DPMNE-së ia ka dhënë Artan Grubit! (VIDEO)

05/04/2018

Të hënën në ora 18:00, do të mund të ndiqni në Almakos intervistën e plotë në “ Pa teklif” nga Naser Selmani me ish-ministrin e ... Read More

VIDEO/ Shilegov prezanton koncept për urbanizimin e lagjeve shqiptare në Shkup

02/04/2018

Kryebashkiaku i Shkupit, Petre Shilegov, në një intervistë për Almakos ka folur për strategjinë e tij lidhur me urbanizimin e lagjeve sub-urbane shqiptare në pjesën ... Read More

VIDEO – INTERVISTË/ Muhamed Zekiri: Koha e kapadahive të BDI ka mbaruar

12/03/2018

Nënkryetari dhe deputeti i Lidhjes socialdemokrate në pushtet, Muhamed Zeqiri, në një intervistë për Almakos ka folur për sfidat në Kuvend për rivotimin e ligjit ... Read More

Arifi: Studentët shqiptar duhet të luftojnë për dije, jo për diploma / VIDEO

05/03/2018

Profesoresha e Fakulteti juridik në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, Besa Arifi, në një intervistë për Almakos flet për debatin e vështirë për Ligjin ... Read More

Gashi: Besa mund të hyjë në qeveri për zgjidhjen e çështjes së emrit / VIDEO

26/02/2018

Kryetari i ri i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi, në një intervistë për Almakos shaplos idetë për realizimin e synimeve politike të subjektit që përfaqëson, pwr ... Read More

Kallajxhiev: Reformat sakrifikohen për agjendën politike të qeverisë /VIDEO

05/02/2018

  Profesori i Fakultetit juridik në Shkup dhe anëtarë i ish Këshillit për reforma, Gordan Kallajxhiev në një intervistë për Akmakos flet për mungesën e ... Read More

Kallajxhiev: Pasi ulen në karrige, politikanët fillojnë të mendojnë ndryshe (VIDEO)

05/02/2018

VIDEO/ PROMO/ ALMAKOS Kallajxhiev: Pasi ulen në karrige, politikanët fillojnë të mendojnë ndryshe Ndiqni intervistën e plotë me profesorin Gordan Kallajxhiev. Të hënën në orën ... Read More

Bozhinovski, Alfat e policisë të implikuar në rastin “Monstra” (VIDEO)

29/01/2018

Gazetari i përndjekur nga ish regjimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Bozhinovski, në një intervistë për Almakos thotë  se njësiti policor “Alfa” është përfshirë në vrasjen ... Read More