Category: Shëndetësi

Përfitimet shëndetësore të miqësisë së vërtetë

25/03/2019

A keni mik të vërtetë? A keni menduar ndonjëherë nëse ekziston ndonjë përkufizim apo diçka më shumë që e përshkruan më së miri një mik ... Read More

Me dietë mposhtni kandidën

24/03/2019

Ndryshimi i mënyrës së ushqimit, dieta e rreptë dhe kombinimi me terapi të tjera mund të zgjidhë problemin me numrin e shtuar të kandidës në ... Read More

Pse duhet që të përdorni terapi ozoni për probleme të shumta shëndetësore?

24/03/2019

Përgjithësisht është i njohur fakti se shtresa e ozonit e cila gjendet në sipërfaqen e atmosferës e mbron botën e gjallë në Tokë nga radiacioni ... Read More

10 perimet që rriten më lehtë

24/03/2019

Ju pëlqen kopshtaria...Po nuk keni shumë hapësirë dhe kohë për ta ushtruar...Atëherë. Pse nuk provoni të mbillni perimet, që kërkojnë pak vend dhe më pak ... Read More

Kurat për bajamet e acaruara

24/03/2019

Shumica prej nesh e ka provuar se çfarë do të thotë të të dhembin bajamet. Në të shumtën e rasteve ato shkaktohen nga sëmundje të ... Read More

E dini sa ditë fëmija duhet të mungojë nga shkolla kur ka grip, fruth apo diarre?

23/03/2019

Fëmijën e sëmurë nuk duhet çuar në shkollë apo kopsht në ditë të caktuara Kur sëmuret fëmija, mendimi i parë i prindërve është që patjetër ... Read More

A mundet mjalti të na i zbusë simptomat e alergjisë pranverore?

23/03/2019

Kur zgjaten ditët dhe koha përmirësohet, simptomat e tmerrshme të alergjive pranverore janë të pamëshirshme ndaj nesh Nëse vuani nga alergjitë pranverore, me siguri keni ... Read More

Me këto tetë ushtrime të thjeshta, largojeni gushën përgjithmonë!

23/03/2019

Të hash mirë dhe të jesh aktive fizikisht ju ndihmon të qëndroni në formë dhe të dukeni gjithnjë mirë, por muskujt e fytyrës tentojnë të ... Read More

Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe?

22/03/2019

Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas botimit të ... Read More

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

22/03/2019

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të ... Read More

Përfitimet shëndetësore të jogurtit grek

22/03/2019

Jogurti grek dallon nga jogurtët e tjerë, sepse kalon nëpër një proces tendosjeje për të hequr hirën. Hira është një lëng që përmban laktozë, sheqer ... Read More

Vetëm një thithje e cigareve elektrike e rrit rrezikun e sëmundjeve vdekjeprurëse

22/03/2019

Cigaret elektrike shpeshherë vlerësohen si alternativë më e shëndetshme ndaj cigareve normale, gjë e cila i shpie njerëzit të varen nga kjo shprehi kur dëshirojnë ... Read More