Category: Sport

Valon Berisha sërish probleme me lëndime, nuk stërvit me Lazion

23/10/2018

Valon Berisha ka shkëlqyer në fitoren e fundit të skuadrës së Lazios. Kjo e fundit triumfoi kundër Parmës me rezultat prej 2-0, ku shqiptari ishte ... Read More

Shkodran Mustafi: Nuk kam nevojë të tregoj se çfarë cilësish ka Mesut Ozil

23/10/2018

Arsenal ka shënuar fitore në kuadër të Ligës Premier, duke e ngritur në shtatë numrin e triumfeve rresht. Gunners para shikuesve të vetë triumfuan kundër ... Read More

Federer: Tre muaj kam luajtur i lënduar

23/10/2018

Roger Federer ka thënë se aktualisht është i përgatitur maksimalisht për vazhdimin e sezonit dhe garën me më të mirët. Gjatë këtij sezoni, tenisti zviceran ... Read More

Ish-futbollisti i Botafogos, Jean Carioca flet në mediat braziliane dhe zbulon Kosovën: Njerëz të qetë, pasion për futboll dhe infrastrukturë të thjeshtë

23/10/2018

Jean Carioca është një nga gjashtë brazilianët që aktualisht luajnë në vendin tonë. Ai mbron ngjyrat e liderit të kampionatit, Feronikelit, ndërsa në një intervistë ... Read More

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

23/10/2018

Java e XI ka sjell disa rezultatet interesante, ku vlen të ceket fitorja e Gjilanit ndaj Feronikelit (1-0). Lojtarët e këtij klubin janë vlerësuar më ... Read More

Arsenali marshon drejt majes me spektakël ndaj Leicesterit, shënon fitoren e shtatë rresht

22/10/2018

Arsenali po tregohet serioz në pretendimet për kreun e tabelës pasi viktimizoi të hënën mbrëma në Emirates skuadrën e Leicesterit me rezultat 3-1. Emirates i ... Read More

Ekskluzive: Zvicra e donte me çdo kusht por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

22/10/2018

Mirlind Kryeziu është futbollisti më i ri që i ka thënë ‘Po’ Përfaqësueses së Kosovës. Qendërmbrojtësi i talentuar i Zurichut, ka qenë kapiten i grupmoshave ... Read More

Ramos i kërkon falje bashkëlojtarit Reguilon, pas eksesit në stërvitje

22/10/2018

Sergio Ramos ka kërkuar falje pas episodit dhe reagimit negativ ndaj bashkëlojtarit të tij Sergio Reguilon. Reguilon e ka goditur aksidentalisht Ramosin në stërvitjen e ... Read More

Solskjaer: Juventusi është favorit i Ligës së Kampionëve, sidomos tani me Ronaldon

22/10/2018

Ish-sulmuesi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer beson se Juvensui është favorit i pashmangshëm i Ligën së Kampionëve pas nënshkrimit të Cristiano Ronaldos. Djajtë e ... Read More

Bartomeu: Neymar nuk vjen te Barça, nuk ka transferime në janar

22/10/2018

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu nuk ka ‘plane’ për ta sjellë Neymar dhe duket se përjashton mundësinë e nënshkrimeve të reja në janar. Bartomeu ... Read More

Allegri: Ndeshja me Manchester Unitedin do të jetë e vështirë

22/10/2018

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur para takimit me Manchester Unitedit në kuadër të Ligës së Kampionëve.   Ai ka thënë se do të ... Read More

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

22/10/2018

Arsenali dhe Leicester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Topçinjtë janë nikoqir të Dhelprave në ndeshjen e vlefshme ... Read More