Category: Sport

Ronaldo: Juventusi fitoi një pikë që mund të jetë i rëndësishëm në fund të sezonit

28/09/2020

Romë, 28 shtator 2020 (MEDIAL) – Sulmuesi i Juventusit Kristiano Ronaldo e komentoi rezultatin e ndeshjes me Romën (2:2) në gjiron e dytë të kampionatit ... Read More

Suarez nënshkroi me Atletiko Madridin, Simeone në tentativë për ta tërhequr edhe Kavanin

26/09/2020

Madrid, 26 shtator 2020 (MEDIAL) – Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në ... Read More

Surpriza e bukur për 100 vjetorin e lindjes së Nezihat Stërmasit, Veliaj: Je mbretëresha e Tiranës! Do shpërblejmë ekipin për fitoren

26/09/2020

Nezihat Stërmasi, bashkëshortja e legjendës së futbollit bardheblu, Tiranës, mori një surprizë të veçantë për 100 vjetorin e saj. E rrethuar nga trofetë e shumtë ... Read More

Mojs do ta drejtojë Vest Hemin nga shtëpia kundër Vulverhemptonit

25/09/2020

Londër, 25 shtator 2020 (MEDIAL) – Alan Irvin, trajneri ndihmës i ekipit Vest Hem, Dejvid Mojs, tha se trajneri 57-vjeçar nga largësia do ta drejtojë ... Read More

Kjo do të jetë oferta finale e Man Utd për Sanchon

25/09/2020

Manchester United do të bëjë një ofertë të parë dhe të fundit për Jadon Sanchon, me shpresën për ta rikthyer në Premierligë talentin anglez. ‘Djajtë ... Read More

Kepa largohet nga “Stamford Brixh” në ditët në vijim

25/09/2020

Londër, 25 shtator (MEDIAL) – Çellsi është gati në ditët në vijim të lejojë në huazim portierin Kepa Arisaballaga, shkruan gazeta “San”. Dje, “blutë” tërhoqën ... Read More

Maldini: Ibra do ta mposhtë Covid-19, e presim për shtatë ditë

25/09/2020

Pozitiviteti i Zlatan Ibrahimoviç ndaj koronavirusit e privon Milanin nga lideri i vet në fillim të sezonit të ri. Një mungesë e rëndë, por që ... Read More

Shkëndija përshëndetet kryelartë nga Liga e Evropës

25/09/2020

Shkup, 24 shtator 2020 (MEDIAL) – Ekipi i Shkëndijës së Tetovës është eliminuar sonte nga Totenhemi me rezultat 1:3 në Arenën kombëtare “Todor Proeski” në ... Read More

Hendboll – nesër shorti për edicionin 2020/2021

25/09/2020

Të premten (nesër) do të tërhiqet shorti për edicionin 2020/2021 në Superligën e Kosovës në hendboll. Shorti do të tërhiqet për Superligën e hendbollistëve dhe ... Read More

Lyon vazhdon negociatat me Milan për kartonin e Paqueta

25/09/2020

Lucas Paqueta është dëshira e Lyon për merkaton. Lyon nuk kanë mbyllur akoma pazaret në këtë merkato dhe tashmë synojnë yllin e Milan. Lucas Paqueta, ... Read More

Kërkim-shpëtimi malor i FSK-së dhe i Pejës në operacion shpëtimi

24/09/2020

Pejë, 21 shtator 2020 – Katër bjeshkatarë të Shoqërisë Bjeshkatare Alpiniste “Gjeravica” të Pejës, gjatë një ecjeje bjeshkatare në Bjeshkët e Rugovës, e kishin humbur ... Read More

Zyrtare: Godin nënshkruan me Cagliarin

24/09/2020

Cagliari ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar Diego Godinin nga klubi i Interit. Mbrojtësi 34 vjeçar ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri, ... Read More