Category: Sport

Lojtari i Gjeorgjisë ia shpëton jetën kundërshtarit të tij zviceran

25/03/2019

Mbrojtësi i Zvicrës Fabian Schar u rrëzua pa ndjenja në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian kundër Gjeorgjisë këtë fundjavë, pas një përplasjeje brutale kokë ... Read More

Kosovë-Bullgari: Ja kur hapen dyert e stadiumit dhe gjërat që ndalohen brenda tij

25/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen ... Read More

Shqipëria kundër Andorrës, për ta kthyer shpresën dhe besimin

25/03/2019

Ende pa u shëruar “plagët” e asaj humbjeje me pasoja në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për t’u lënë pas për ëndrrën “Europian”, ... Read More

Pogba ka vendosur ta lërë Unitedin dhe është në mes të Juventusit dhe Real Madridit

25/03/2019

Paul Pogba ka vendosur ta braktisë Manchester Unitedin këtë verë. Agjenti i tij, Mino Raiola, është duke punuar tashmë për t’ia gjetur mesfushorit francez një ... Read More

Trajneri i Gjermanisë shumë i kënaqur me fitoren dramatike ndaj Holandës

25/03/2019

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është shumë i kënaqur me fitoren dramatike kundër Holandës të dielën mbrëma, falë golit të vonshëm të Nuco Schulz në ... Read More

Mourinho: Atyre që duan ta blejnë Mbappe vetëm u them paçi fat

25/03/2019

Jose Mourinhos beson se Kylian Mbappe dukshëm futbollisti më i vlefshëm në botë, dhe se momentalisht blerja e sulmuesit francez është gjë e paarritshme.Mbappe iu ... Read More

Sot Kosova nis kualifikimet për Kampionat Evropian – për herë të parë në histori

25/03/2019

Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj hapëse në Grupin A kualifikues ... Read More

Kroos mund të kalojë në PSG për 80 milion euro

25/03/2019

Duket se kjo verë do të jetë vendimtare për të ardhmen e mesfushorit gjerman Toni Kroos, i cili është në kërkim të një sfide të ... Read More

Maroku i kërkon shpjegim Argjentinës se përse mungon Messi

25/03/2019

Federata e Futbollit e Argjentinës i ka kërkuar Argjentinës të shpjegojë përse Lionel Messi do të mungojë në ndeshjen miqësore të martën mes këtyre dy ... Read More

Agim Ademi i zbulon mysafirët special në ndeshjen Kosovë – Bullgari

25/03/2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka zbuluar mysafirët special që do të jenë nesër në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë.Ademi ka ... Read More

Challandes: Harroni “tiki takën”

24/03/2019

Kosova do të debutojë të hënën në eliminatoret e Euro 2020-ës, me sfidën që do të zhvillohet në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ... Read More

Ndihmësi i Bernard Challandes tregon se si do të luajë Kosova kundër Bullgarisë

24/03/2019

Ndihmësi i Bernard Challandes, Genc Hoxha ka folur për mënyrën e lojës së futbollistëve të Kosovës.Hoxha ka thënë se loja e tyre është sulmuese, duke ... Read More