Category: Teknologji

TikTok inspirohet nga Instagram

20/07/2019

Karakteristikat u zbuluan nga specialisti i inxhinierisë së re Jane Manchun Wong, i cili postoi skrape të veçorive në Twitter. https://twitter.com/wongmjane?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Findeksonline.net%2Ftiktok-inspirohet-nga-instagram%2F “Ne jemi gjithmonë duke ... Read More

Maserati po punon në disa makina elektrike

20/07/2019

Dizajn të ri, që do t’i përshtatet shpejtësisë së lartë që do të ketë Ka disa dekada që Maserati është duke prodhuar makina GrandTurismo dhe ... Read More

FaceApp përgjigjet rreth shqetësimeve të privatësisë

20/07/2019

FaceApp, aplikacioni që po bënë bujë të madhe ditëve të fundit, tani është përgjigjur rreth çështjeve të privatësisë. Shqetësimet ishin ngritur që FaceApp, ishte një ... Read More

Apple zbulon “emojit” që do të vijnë në iOS këtë vit

20/07/2019

Apple ka zbuluar disa nga emojit që do të vijnë këtë vit në iOS. Ekzistojnë gjithsëj 59 emoji të cilat të do vijnë për herë ... Read More

Ja pse Instagram po fsheh numrin e pëlqimeve, në vende të caktuara

19/07/2019

Gjigandi për ndarjen e fotografive, Instagram, ka filluar të fsheh numrin e pëlqimeve në foto dhe video të ndara nga përdoruesit, në vende të përzgjedhura. ... Read More

Honda po punon në platformën e re për makinat elektrike të së ardhmes

19/07/2019

Dinamika e vozitjes, është gjëja kryesore që do e ketë kjo makinë. Me modelin e quajtur shkurt e, Honda është bërë konkurrente serioze në tregun ... Read More

Partneriteti mes Renault-Nissan zë vendin e katërt në botë për prodhimin e veturave

18/07/2019

Partneriteti francez-japonez vazhdon rritjen e befasishme. Më poshtë mund të shihni në shifra, rezultatet e fundit të këtij bashkëpunimi. Prodhuesit e veturave joamerikane, për vetëm ... Read More

Lexus po përpiqet të ndryshojë sistemin e funksionimit të makinave elektrike

18/07/2019

Ky ndryshim, mund të konsiderohet si themelor dhe që nuk ngjanë me të tjerët Sistemi i brendshëm i funksionimit, është gati i njëjtë në të ... Read More

iPhone XR ishte telefoni më i shitur në SHBA, gjatë tremujorit të fundit

18/07/2019

iPhone XR duket se ka marrë shumë simpati në Shtetet e Bashkuara. Të dhënat më të fundit nga Paneli i Kantar World tregojnë se ishte ... Read More

Subaru Outback dhe Legacy me rritje shumë të lehta çmimesh

17/07/2019

Në të njëjtën kohë, të dy modelet janë tërësisht të ri dizajnuara Modelet Outback dhe Legacy, të dyja janë prezantuar gjatë këtij vitit, ndërsa tani ... Read More

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj dhe a duhet të shqetësoheni?

17/07/2019

FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi ... Read More

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

17/07/2019

Nuk duhet të shqetësohuni nëse jeni duke pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook, Instagram dhe WhatsApp, pasi që nuk jeni të ... Read More