Category: Teknologji

Apple pret që iPhone i saj i ri të jetë hiti i 2018-tës!

18/06/2018

Apple pritet që iPhone më i lirë me 6.1 inç, do të jetë shitësi i madh kur do të zbulohen tre telefonat e rinj në ... Read More

Skoda Kadiaq RS bëhet makina më e shpejtë me shtatë ulëse, që kaloi xhiron e Nurburgringut (Video)

18/06/2018

Njëherësh edhe makina e parë me shtatë ulëse, që vë rekord në këtë shteg Prodhuesit e automobilave janë të obsesionuar me shtegun e Nurburgringut të ... Read More

Skandali i shkarkimit të gazrave, arrestohet shefi ekzekutiv i “Audi”-t

18/06/2018

Rupert Stadler, shefi ekzekutiv i fabrikës gjermane të makinave Audi, u arrestua në kuadër të hetimeve të një skandali me shkarkimin e gazrave. Një zëdhënës ... Read More

Shpërthen vetura Tesla në pronësi të regjisorit Morris

17/06/2018

Një makinë Tesla me bateri, në pronësi të regjisorit televiziv britanik, Michael Morris, u përfshi nga flakët pasditen e të shtunës në Los Angeles. Fatmirësisht ... Read More

Galaxy X vjen në 2019, pritet të kushtoj 1,400 funta

16/06/2018

Samsung së shpejti do të fillojë të marrë pjesët që i nevojiten për të prodhuar telefonin e tyre shumë të pritur, Samsung Galaxy X. Lajmi ... Read More

Apple iPhone X i ri do të mbushet më shpejtë se kurrë

16/06/2018

Apple mund të zgjidh më në fund çështjen e jetës së baterisë në iPhone X të ri 2018 duke shtuar një lloj të ri ngarkimi ... Read More

Rrokulliset kamioni në autostradën Prishtinë-Ferizaj (Video)

16/06/2018

Në autostradën Prishtinë-Ferizaj, afër fshatit Babush i  Muhaxherëve, është rrokullisur një kamion me ngarkesë. Lajmin e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram ... Read More

Jin Joga – dy ushtrime për forcim dhe tendosje të kurrizit (Video)

16/06/2018

Nëse keni probleme me kurrizin, shikoni këtë video-xhirim me ushtrime të Jin Jogës për forcim dhe tendosje të kurrizit të cilat jemi të sigurt që ... Read More

Ky mund të jetë R8 GT i ri, të cilin Audi nuk do donte që ju ta shihni (Foto)

15/06/2018

Audi ka bërë të ditur se para se ta largojë nga prodhimi, do ta lansojë edhe një gjeneratë të R8 Megjithëse është thënë se në ... Read More

Apple pritet të sjell portin USB-C në iPhone-in e ardhshëm 

14/06/2018

Apple mund të heqë portën e tanishme Lightning nga iPhone X në iPhone-in e saj të ri,  në favor të USB-C. Kjo është një thashetheme ... Read More

Fiat 500X me pamje më agresive, si pjesë e Adventure Edition (Foto)

14/06/2018

Shumë më ndryshe se modelet e thjeshta, që i kemi parë deri më tash Nuk jemi mësuar që Fiat 500 të ketë pamje të egër, ... Read More

Inteligjenca artificiale tani mund të parashikojë të ardhmen 

14/06/2018

Shkencëtarët kanë mësuar një kompjuter për të parashikuar ngjarjet pesë minuta në të ardhmen në një demonstrim të frikshëm të fuqisë së inteligjencës artificiale. Një ... Read More