Category: Tema Kryesore

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

24/09/2020

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. EMSC njofton se tërmeti me magnitudë 4.0 të shkallës righter, kishte epiqendrën në qarkun e ... Read More

Pesë arsye thelbësore si përhapet Covid-19 përmes ajrit

24/09/2020

Shkencëtarët kanë paralajmëruar prej muajsh, se koronavirusi mund të përhapet nga aerosolet ose spërklat e vogla të frymëmarrjes që përhapin njerëzit kur flasin ose teshtijnë, ... Read More

Rreth 400 mijë qytetarë kanë dhënë ryshfet më 2019 në Maqedoninë e Veriut

24/09/2020

Në bazë të projeksionit të hulumtimeve të fundit që ka realizuar Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar, gjysmëmilion e qytetarëve në Maqedoninë e Veriut, apo çdo ... Read More

(VIDEO) Dosja e Hagës! Kjo është Akt-akuza e detajuar ndaj Hashim Thaçit

24/09/2020

125 faqe të dosjes së Hagës i kushtohet asaj që prokurorët e kanë quajtur “përgjegjësia kriminale e të akuzuarve.  Gazetari Top Channel Muhamed Veliu duke iu ... Read More

Muhamed Zeqiri do ta udhëheqë drejtorinë më të fuqishme në Maqedoni?

24/09/2020

Muhamed Zeqiri do të jetë drejtori i ri i Fondit Shëndetësore, mësohet jo zyrtarisht nga Fokus. Sipas informacioneve marrëveshjet e fundit pritet të finalizohen javën ... Read More

Meta i drejtpërdrejtë: Nëse “5 qershori” shkelet ka vetëm një fajtor

24/09/2020

https://www.facebook.com/watch/live/?v=338851257433283&ref=external Marrëveshja e 5 qershorit dhe përmbyshja e angazhimit nga politika për zbatimin e saj ka qenë në fokus të diskutimet të presidentit Ilir Meta ... Read More

Halili: Hekurudha drejtë Shqipërisë e vonuar për shkak të mosmarrëveshjeve brenda koalicionit qeveritar

24/09/2020

Mosmarrëveshjet brenda koalicionir qeveritar midis LSDM dhe BDI-së janë arsyjet pse projekti për hekurudhën drejt Shqipërisë tash tre vjet qëndron në sirtar. Drejtori i HM-Infrastruktura, ... Read More

Mbyllja e kufijve mes Kosovës dhe Maqedonisë, bizneset në prag të falimentimit

24/09/2020

Për të vendosur heqjen e kushteve në kufi, Maqedonia pret stabilizimin e situatës epidemiologjike, kurse Kosova zbaton masa të reciprocitetit. Këtë amulli po e pësojnë ... Read More

EKSTRADIMET E PASUKSESSHME: Dështimi i shtetit për interesa të politikës

24/09/2020

Të dënuar me burg dhe të akuzuar të arratisur në raste të profilit të lartë të korrupsionit ose dhunës nuk janë ekstraduar në Maqedoni për ... Read More

Nisin arrestimet, EULEX vë në pranga ish-shefin e inteligjencës së FSK-së dhe ish-komandantin e UÇK-së

24/09/2020

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur BIA, ... Read More

(VIDEO)Mbrëmë në Tetovë iu hodhën një grusht parash kryetarit të KRRE-së, Bislimovskit

24/09/2020

Mbrëmë në Klan Macedonia është debatuar për rritjen e energjisë elektrike, si dhe rritjen prej 7.4% të energjisë elektrike për familjet. Panelist në debat kanë ... Read More

(VIDEO) Kuvendi nuk respekton gjuhën shqipe, deputetët shqiptar fajin e hedhin tek Xhaferi

24/09/2020

Edhe pse e rregulluar me ligj, gjuha shqipe vazhdon të injorohet nga Kuvendi i RMV-së pavarësisht faktit se me të udhëheq kuadër shqiptarë, Kuvendi vazhdon ... Read More