Category: Tema Kryesore

(VIDEO) Haki Abazi i VV-së: Ju sjell të fala nga Albin Kurti, më 15 korrik duhet ta bëni ndryshimin

05/07/2020

Mbështetje e drejtpërdrejtë e VETËVENDOSJES për koalicionin AAA-ASH Në tubimin e koalicionit ASH-AAA në Strugë, përveç kryetarëve të koalicionit Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, po ... Read More

Cili shqiptar nga Tetova ka shkuar deri sot në Shqipëri për të futur përçarje lokaliste?

05/07/2020

Fejzi Hajdari “Rri o Llalla, mos na shit kopalla” Para se ta pyesish dikë se pse nuk ka bartës liste nga Tetova, duhet të pyesish ... Read More

‘Bomba’ e ish-këshilltarit të Donald Trump: Shkëmbimin e territoreve e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

05/07/2020

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton vendos më në fund të flasë pa dorashka. Ambasadori i karrierës ka vënë gishtin për ... Read More

Lajmi i fundit: Batincë e Shkupit, vritet një person

05/07/2020

Para pak çastesh jozyrtarisht mësohet se në Batincë të Shkupit ka ndodhur një rrahje ku ka mbetur i vrarë një person, njofton Shenja. Momentalisht nuk ... Read More

Alternativës iu bashkangjit edhe nje kuadër universitar Dr. Gëzim Xhambazi nga Kërçova

04/07/2020

Sot Alternativës iu bashkangjit edhe nje kuadër universitar Dr. Gëzim Xhambazi nga Kërçova i cili për kontributin e tij njihet edhe në Kërçovë sepse është ... Read More

Maqedonia e Veriut, Filipçe: Kufijtë mbeten të hapur

04/07/2020

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka bërë të ditur se kufijtë mbeten të hapura, pavarësisht zërave të ndryshëm që qarkulluan ditëve ... Read More

A e dini cilët janë projektet e premtuara dhe të parealizuara të BDI-së në Pollog? Ja lista! ❌

04/07/2020

Eksperti për çështje ekonomike, Visar Ademi, ka numëruar rreth 20 premtime që BDI nuk i ka realizuar vetëm në rajonin e Pollogut. Këto projekte të ... Read More

Britania nuk mund ta mbrojë Hong Kongun nga Kina – por mund ta bëjë gjënë e duhur kundrejt popullit të saj

04/07/2020

Simon Xhekins Të mendosh se mund të kemi ndikim mbi Pekini autoritar është si fantazi. Përkundrazi, ne duhet t’i bëjmë të ndihen të mirëseardhur ata ... Read More

Mos u prishni për parti

03/07/2020

Hamdi Nuhiju Shkrimtari ynë, Kim Mehmeti bukur e shpjegon gjendjen e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut dhe qasjen e partive politike ndaj tyre. Shpesh herë ... Read More

(Foto) Përmbytet Çairi, rrugët shndërrohen në lumenj

03/07/2020

Si zakonisht, shiu i shndërron rrugët e Çairit në lumenj, shpeshherë duke shkaktuar edhe dëme në infrastrukturën rrugore, shkruan Shenja. Më poshtë keni disa foto ... Read More

Covid-19, shtatë viktima dhe 165 raste të reja

03/07/2020

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1454 testimeve të realizuara, 165 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, kurse janë regjistruar 128 pacientë të rikuperuar pas infektimit ... Read More

Qeveria nuk do ta diskutojë mbylljen e kufijve

03/07/2020

Alsat 2020-07-03T15:04:37+02:00 Qeveria nuk do të diskuton për mbylljen e kufijve me Kosovën dhe Serbinë. Kryeministri teknik, Oliver Spasovski theksoi se derisa nuk ka propozim ... Read More