Këngëtarja e njohur dhe djali i saj 3-vjeçar infektohen me COVID-19: Virusi prek të rinjtë dhe të moshuarit

Këngëtarja e njohur dhe djali i saj 3-vjeçar infektohen me COVID-19: Virusi prek të rinjtë dhe të moshuarit

Këngëtarja e njohur, Pink dhe djali i saj 3-vjeçar kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, por tashmë janë shëruar.

Pink that ë premten në media sociale se ajo dhe djali i saj kaluan javë të tëra në izolim. Ata u ritestuan sërish pak ditë më parë, dhe të dy rezultuan negativë në testin e dytë për infeksionin vdekjeprurës.

Pink shkruan në rrjetin social ‘Tëitter’ se do të dhurojë 1 milion dollarë – 500,000 dollarë për fondin e urgjencës së Spitalit Universitar dhe gjysmën tjetër për Fondin e Krizave të Urgjencës së Kryetarit të Bashkisë së Los Angeles-it.

TAGS