Kështu mund të duket formacioni i Chelsea pas afatit të janarit

Kështu mund të duket formacioni i Chelsea pas afatit të janarit
23:47 | 6 Dhjetor 2019

Chelseas i është drita e gjelbër për të kryer transferime në afatin kalimtar të janarit.

‘Blutë’ kanë pasur një ndalesë për dy afate për të kryer transferime, pasi u gjetën se kanë shkelur rregullat për regjistrimin e futbollistëve nën moshën 18 vjeçare.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur të reduktojë dënimin e Chelsea, dhe skuadra nga Londra në janar mund të realizojë transferime.

Buxheti i ruajtur nga afati i fundit i siguron Chelsea një shumë të mirë të hollash për t’i përdorur në janar.

Emri më i përfour është ai i Borussia Dortmund, Jadon Sancho, i cili mund të rikthehet në Premierligë, për t’iu bashkuar Chelsea.

‘The Sun’ ka bërë një formacion se si mund të paraqitet Chelsea pas mbylljes së afatit kalimtar të janarit./Lajmi.net/

TAGS