Këtë javë temperatura të ulëta, të mërkurën 37 gradë celsius

Këtë javë temperatura të ulëta, të mërkurën 37 gradë celsius

Moti këtë javë nis me temperatura të ulëta dhe me reshje. Temperatura maksimale e ditës së hënë do të jetë 30 gradë celsius.

Deri të mërkurën moti do të jetë i paqëndrueshëm ndërsa më pas pritet të pësojë një rritje të lehtë.

Dita e premte do ta rikthej të nxehtin afrikan, pasi temperatura pritet të pësojë një rritje të ndjeshme duke arritur në vlerën e 37 gradë celsius. /Telegrafi/