Këto janë të rejat e fundit rreth gjendjes shëndetësore të Vertonghen

Këto janë të rejat e fundit rreth gjendjes shëndetësore të Vertonghen
Tash esht Koha

Skuadra e Tottenham Hotspur ka njoftuar për të rejat e fundit rreth gjendjes shëndetësore të mbrojtësit të skuadrës, Jan Vertonghen.

Mbrojtësi belg është në dyshim për ndeshjen e kthimit kundër Ajax Amsterdam, edhe pse konfirmimet e fundit thonë se ai nuk ka pasur tronditje.

Lojtari pati tretman special pas përplasjes kokë më kokë me shokun e skuadrës, Toby Alderweireld, në humbjen kundër Ajax.

Lajmi i mirë është se skuadra londineze ka konfirmuar se lojtari nuk ka pësuar ndonjë tronditje të rëndë, transmeton lajmi.net.

Gjithsesi, është akoma në dyshim paraqitja e tij për ndeshjen e kthimit e cila do të luhet në Amsterdam.

Tottenham është përballur me shumë mungesa në pikën kyçe të sezonit. Ata kanë humbur lojtarë si Harry Kane, Harry Winks e Serge Aurier dhe mungesa e Vertonghen do t’i vështirësonte edhe më shumë punët e Mauricio Pochettino. /Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS