Kjo është nota e Ronaldos pas humbjes befasuese nga Ajax

Kjo është nota e Ronaldos pas humbjes befasuese nga Ajax

Ajaxi vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve, ku pas Real Madridi e ka eliminuar edhe Juventusin me rezultat të përgjithshëm 3-2.

Ndeshja e zhvilluar në Juventus Stadium u mbyll me rezultat 2-1 në të mirë të Ajaxit, pasi e para ishte mbyllur 1-1.

Cristiano Ronado në minutën e 28’, kaloi në epërsi Juventusin.

Por, mysafirët arritën të shënojnë dy herë në vazhdim të ndeshjes.

Donny van de Beek në minutën e 34’ dhe Matthijs de Ligt në minutën e 67’, shënuan për fitoren e madhe të Ajax.

Ronaldo për paraqitjen ndaj Ajax, është vlerësuar me notë 7.3 nga ‘Whoscored’.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS