Klopp lë Liverpoolin për Gjermaninë?

Klopp lë Liverpoolin për Gjermaninë?
15:47 | 10 Tetor 2019

Jurgen Klopp mbetet plotësisht i përkushtuar ndaj Liverpoolit, por pranon se një ofertë për t’u bërë trajner i Kombëtares gjermane është diçka për të cilën do të “mendonte” nëse i ofrohej ndonjëherë.

Tani për tani, Gjermania vazhdon të punojë me Joachim Low në krye i cili arriti një triumf të Kupës së Botës në 2014 ndërsa ai aktualisht synon fitoren në Euro 2020.

Sidoqoftë, do të vijë një ditë kur të bëhet një ndryshim dhe të kërkohet një menaxher i ri, përcjell lajmi.net.

Klopp i tha Magenta TV kur pyeti nëse mund ta shihte veten duke menaxhuar Gjermaninë: “Unë me të vërtetë nuk mund të them. Nuk e di nëse do të doja”.

“Tani, nuk dua. Jam plotësisht i lumtur me atë që bëj dhe kjo është e rëndësishme në të gjithë historinë”.

“Unë gjithashtu nuk mund të them njëqind përqind nëse do të isha i duhuri që të zëvendësoja Low”.

“Nëse ngrihet ndonjëherë pyetja, unë do të mendoja për këtë – por jo tani”, u shpreh ai. /Lajmi.net/