Kompania kineze prezanton makinën, me të cilën do të rivalizojë Tesla Model 3 (Foto)

Kompania kineze prezanton makinën, me të cilën do të rivalizojë Tesla Model 3 (Foto)

Kjo është e njëjta kompani që e ka prodhuar super-makinën elektrike, që mban rekordin e Nurburgringut për shpejtësi

Super-makina elektike Nio EP9, që lëvizë me kapacitetin e 1,342 kuaj fuqive, është prodhuar në Kinë dhe mbanë rekordin e shpejtësisë së EV, për xhiron e Nurburgringut të Gjermanisë

Nga e njëjta kompani kineze, është prezantuar edhe ET Privew, që do të rivalizojë me Tesla Model 3, që është një prej makinave elektrike më të pëlqyera në treg.

Modeli ka autonomi prej 50 kilometrash, ndërsa prodhon 643 kuaj fuqi. ET Preview është prezantuar në Shaghai Auto Show, ndërsa pritet të lansohet gjatë vitit 2021.