Konfiskohen armëmbajtje pa leje, arrestohet një peron në Istog

Pas  kryerjes se një bastisje në shtëpinë e një personi është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK-47 një karikator dhe 149 fishekë të kal.7.62 mm dhe një fishek 6.5 mm.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 11:00 në fshatin Suhogerll, Istog.

Sipas raportit të policisë, i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/

TAGS